Rozvrhový portál FF UK

Detail rozvrhu: Katedra Blízkého východu LS 2023/24

XLS PDF
Katedra Blízkého východu LS 2023/24 (5398)
Aktualizace: 29.02.2024 15:41
Obory: Blízkovýchodní studia, Hebraistika a židovská studia
Katedry: 21-KBV
Semestr: 2023/2024 - Letní

Filtrovat:
Název Vyučující Den Čas Místnost Rozsah Kód(y) SIS Atest Kred ZS
Blízkovýchodní studia: Arabistika Bc1 (od 2019)
Povinné předměty doporučené pro 1. ročník (Bc1 od 2019/20) - arabistika
Dějiny Blízkého východu a severní Afriky II Ženka, J. Pá/Fri 09:10 - 10:40 1.08 -/-, 2/- ABV100006 Zk 4 KBV
Gramatický systém arabštiny II Bielický, V.
Zemánek, P.
St/Wed 09:10 - 09:55 C240 -/-, 1/1 ABV100011 Z 4 KBV
Bielický, V.
Zemánek, P.
St/Wed 09:55 - 10:40 C240
Historický proseminář Blízkovýchodních studií Ženka, J. Pá/Fri 10:50 - 12:20 1.08 -/-, -/2 ABV100002 Z 3 KBV
Ženka, J. Pá/Fri 12:30 - 14:00 1.08
Islám II Ťupek, P. Út/Tue 17:30 - 18:15 C240 -/-, 1/1 ABV100004 Z 3 KBV
Ťupek, P. Út/Tue 18:15 - 19:00 C240
Praktický kurz arabštiny II Bielický, V.
Provazníková, A.
Pospíšil, A.
Út/Tue 12:30 - 14:00 C235C -/-, -/6 ABV100013 Zk 5 KBV
St/Wed 12:30 - 14:00 C235C
Čt/Thu 15:50 - 17:20 C235C
Bielický, V.
Provazníková, A.
Pospíšil, A.
Út/Tue 14:10 - 15:40 C235C
St/Wed 14:10 - 15:40 C235C
Čt/Thu 17:30 - 19:00 C235C
Povinné předměty doporučené pro 2. ročník (Bc1 od 2019/20) - arabistika
Dějiny Blízkého východu a severní Afriky IV Jermanová, T.
Koláček, J.
Út/Tue 15:50 - 17:20 1.08 -/-, 2/- ABV100008 Zk 4 KBV
Moderní arabská literatura Ondráš, F. Út/Tue 17:30 - 19:00 1.08 -/-, 2/- ABV100019 Zk 3 KBV
Praktický kurz arabštiny IV Bielický, V.
Felčer, P.
Pospíšil, A.
Po/Mon 12:30 - 14:00 C235C -/-, -/6 ABV100015 Zk 5 KBV
Čt/Thu 10:50 - 12:20 C235C
Pá/Fri 10:50 - 12:20 CM204
Bielický, V.
Felčer, P.
Pospíšil, A.
Po/Mon 14:10 - 15:40 C235C
Čt/Thu 12:30 - 14:00 C235C
Pá/Fri 12:30 - 14:00 CM204
Blízkovýchodní studia: Turkologie Bc1 (od 2019)
Povinné předměty doporučené pro 1. ročník (Bc1 od 2019/20) - turkologie
Dějiny Blízkého východu a severní Afriky II Ženka, J. Pá/Fri 09:10 - 10:40 1.08 -/-, 2/- ABV100006 Zk 4 KBV
Gramatický systém turečtiny II Láznička, M. Po/Mon 09:10 - 09:55 1.08 -/-, 1/1 ABV100031 Z 4 KBV
Láznička, M. Po/Mon 09:55 - 10:40 1.08
Historický proseminář Blízkovýchodních studií Ženka, J. Pá/Fri 10:50 - 12:20 1.08 -/-, -/2 ABV100002 Z 3 KBV
Ženka, J. Pá/Fri 12:30 - 14:00 1.08
Islám II Ťupek, P. Út/Tue 17:30 - 18:15 C240 -/-, 1/1 ABV100004 Z 3 KBV
Ťupek, P. Út/Tue 18:15 - 19:00 C240
Praktický kurz turečtiny II Kaas, F. Čt/Thu 12:30 - 14:00 1.08 -/-, -/6 ABV100033 Zk 5 KBV
Čt/Thu 14:10 - 15:40 1.08
Pá/Fri 10:50 - 12:20 C235C
Povinné předměty doporučené pro 3. ročník (Bc1 od 2019/20) - turkologie
Praktický kurz turečtiny VI Hilmioglu, B.
Kaas, F.
Po/Mon 14:10 - 15:40 1.08 -/-, -/6 ABV100037 Zk 5 KBV
Po/Mon 17:30 - 19:00 1.08
Pá/Fri 09:10 - 10:40 C235C
Blízkovýchodní studia: Íránistika Bc1 (od 2019)
Povinné předměty doporučené pro 2. ročník (Bc1 od 2019/20) - íránistika
Dějiny Blízkého východu a severní Afriky IV Jermanová, T.
Koláček, J.
Út/Tue 15:50 - 17:20 1.08 -/-, 2/- ABV100008 Zk 4 KBV
Moderní perská literatura Kříhová, Z. Po/Mon 10:50 - 12:20 C235C -/-, 2/- ABV100029 Zk 3 KBV
Praktický kurz perštiny IV Kříhová, Z.
Khademi, M.
Novák, Ľ.
Po/Mon 09:10 - 10:40 C235C -/-, -/6 ABV100025 Zk 5 KBV
St/Wed 10:50 - 12:20 C235C
St/Wed 15:50 - 17:20 1.08
Povinné předměty doporučené pro 3. ročník (Bc1 od 2019/20) - íránistika
Praktický kurz perštiny VI Khademi, M.
Kříhová, Z.
Novák, Ľ.
Po/Mon 10:50 - 12:20 C240 -/-, -/6 ABV100027 Zk 5 KBV
Út/Tue 09:10 - 10:40 C240
Čt/Thu 14:10 - 15:40 C235C
PVP 1: Druhý pramenný jazyk (Bc1 od 19/20) - arabistika, íránistika, turkologie
Modul 1: Druhý pramenný jazyk – arabský dialekt (Bc1 od 19/20)
Druhý pramenný jazyk - arabský dialekt II Ondráš, F. Po/Mon 10:50 - 12:20 1.08 -/-, -/2 ABV100042 Z 3 KBV
Felčer, P. St/Wed 09:10 - 10:40 1.08
Modul 4: Druhý pramenný jazyk – turečtina (Bc1 od 19/20)
Druhý pramenný jazyk - turečtina II Kaas, F. Čt/Thu 10:50 - 12:20 1.08 -/-, -/2 ABV100054 Z 3 KBV
Modul 3: Druhý pramenný jazyk – moderní hebrejština (Bc1 od 19/20)
Druhý pramenný jazyk - moderní hebrejština IV Kašeová, K. Út/Tue 12:30 - 14:00 C504 -/-, -/2 ABV100052 Z 3 KBV
Modul 2: Druhý pramenný jazyk – arabština (Bc1 od 19/20)
Druhý pramenný jazyk - arabština IV Pospíšil, A. Út/Tue 12:30 - 14:00 1.08 -/-, -/2 ABV100060 Z 3 KBV
PVP 3: Dějiny a současnost blízkého východu a severní Afriky (Bc1 od 19/20)
Aktuální problémy Blízkého východu Jermanová, T. St/Wed 12:30 - 13:15 C240 -/-, 1/1 ABV500038 Z 5 KBV
Jermanová, T. St/Wed 13:15 - 14:00 C240
Dějiny střední Asie Novák, Ľ. Čt/Thu 15:50 - 17:20 1.08 -/-, 2/- ABV100082 Z 4 KBV
Kapitoly z myšlení náboženského sionismu Weiss, A. Čt/Thu 17:30 - 18:15 C240 -/-, 1/1 AHZ100075 Zk 5 KBV
Weiss, A. Čt/Thu 18:15 - 19:00 C240
Moderní dějiny Íránu a Afghánistánu Koláček, J. Út/Tue 14:10 - 15:40 1.08 -/-, 2/- ABV100118 Zk 4 KBV
Školské reformy v době vlády Muhammada Alího Ondráš, F. Čt/Thu 15:50 - 17:20 C240 -/-, 2/- ABV500072 Zk 6 KBV
Tunisko a Libye v moderních a soudobých dějinách Gombár, E. Út/Tue 09:10 - 10:40 C235C -/-, 2/- ABV100206 Zk 4 KBV
PVP 4: Kultury Blízkého východu a severní Afriky (Bc1 od 19/20)
Arabská kultura: film, populární hudba, folklór Ondráš, F. Čt/Thu 14:10 - 14:55 C240 -/-, 1/1 ABV100096 Zk 4 KBV
Ondráš, F. Čt/Thu 14:55 - 15:40 C240
Česko-arabská konverzace: jazyková a kulturní výměna III Provazníková, A. Po/Mon 17:30 - 19:00 C235C -/-, -/2 ABV100207 Z 4 KBV
Iranian Cinema: New Borders Daneshmand, K. Po/Mon 15:50 - 16:35 C240 -/-, 1/1 ABV100110 Zk 5 KBV
Daneshmand, K. Po/Mon 16:35 - 17:20 C240
Íránské reálie Khademi, M. St/Wed 09:10 - 09:55 C235C -/-, 1/1 ABV100203 Z 4 KBV
Khademi, M. St/Wed 09:55 - 10:40 C235C
Islám a Evropa Ťupek, P. Út/Tue 10:50 - 11:35 1.08 -/-, 1/1 ABV100209 Z 5 KBV
Ťupek, P. Út/Tue 11:35 - 12:20 1.08
Osmanština II Láznička, M.
Rumpl, J.
St/Wed      15:50 - 17:30        C235C
(6. 3., 20. 3., 27. 3., 10. 4., 15. 5.)
-/-, -/2 ABV500169 Z 5 KBV
Perské akademické texty Kříhová, Z. Čt/Thu 09:10 - 10:40 1.08 -/-, -/2 ABV100136 Zk 5 KBV
Traktát al-Qušajrího Ostřanský, B. Po/Mon 09:10 - 10:40 C240 -/-, 1/1 ABV100134 Zk 5 KBV
Turecká kultura a každodenní život Malečková, J. -/-, 1/1 ABV100144 Z 4 KBV
bloková výuka
20. - 24. 5. 2024
Úvod do tádžičtiny Novák, Ľ. St/Wed 17:30 - 19:00 1.08 -/-, -/2 ABV100070 Z 4 KBV
Klasifikace semitských jazyků Zemánek, P. St/Wed 14:10 - 15:45 C136 2/- ASJ500082 Z 3 USPV
Blízkovýchodní studia: Dějiny a kultury Blízkého východu a severní Afriky NMgr1 (od 2019)
Povinné předměty za celé studium (Mgr1 od 19/20)
Diplomový seminář Kříhová, Z. seminář probíhá formou konzultací se školiteli -/-, -/2 ABV500006 Z 4 KBV
Vybrané přístupy ke studiu Blízkého východu Malečková, J. Út/Tue 10:50 - 11:35 C240 -/-, 1/1 ABV500004 Z 5 KBV
Malečková, J. Út/Tue 11:35 - 12:20 C240
PVP 1: Hlavní pramenný jazyk (Mgr1 od 19/20)
Modul 1: Jazykové kompetence arabština (NMgr1 od 19/20)
Arabský dialekt IV Felčer, P.
Pospíšil, A.
St/Wed 10:50 - 12:20 1.08 -/-, -/2 ABV500018 Z 5 KBV
Koránská a klasická arabština v textech IV Rumpl, J.
Provazníková, A.
Po/Mon 15:50 - 17:20 C235C -/-, -/2 ABV500010 Z 5 KBV
Pokročilý kurs spisovné arabštiny IV Bielický, V. St/Wed 12:30 - 14:00 1.08 -/-, -/2 ABV500014 Z 5 KBV
Bielický, V. St/Wed 14:10 - 15:40 1.08
Modul 3: Jazykové kompetence turečtina (NMgr1 od 19/20)
Moderní turečtina - praktická jazyková cvičení II Láznička, M. Po/Mon 17:30 - 19:00 CM201 -/-, -/2 ABV500034 Z 5 KBV
Pokročilý kurs turečtiny IV Hilmioglu, B. Po/Mon 15:50 - 17:20 1.08 -/-, -/2 ABV500032 Z 5 KBV
PVP 2: Dějiny, kultury a jazyky Blízkého východu a severní Afriky (Mgr1 od 19/20)
Balúčové: od Zanzibaru po Karáčí Lochovský, J.
Rumpl, J.
Po/Mon 17:30 - 18:15 C240 -/-, 1/1 ABV500085 Zk 6 KBV
Lochovský, J.
Rumpl, J.
Po/Mon 18:15 - 19:00 C240
Česko-arabská konverzace: jazyková a kulturní výměna III Provazníková, A. Po/Mon 17:30 - 19:00 C235C -/-, -/2 ABV100207 Z 4 KBV
Debating Democracy and Authoritarianism in the Middle East and North Africa Jermanová, T. Út/Tue 12:30 - 13:15 C240 -/-, 1/1 ABV500037 Zk 6 KBV
Jermanová, T. Út/Tue 13:15 - 14:00 C240
Iranian Cinema: New Borders Daneshmand, K. Po/Mon 15:50 - 16:35 C240 -/-, 1/1 ABV100110 Zk 5 KBV
Daneshmand, K. Po/Mon 16:35 - 17:20 C240
Islámská archeologie Nováček, K. Po/Mon 10:50 - 12:25 C136 -/-, 2/- AEA500022 Z 4 CEGU
Kapitoly z myšlení náboženského sionismu Weiss, A. Čt/Thu 17:30 - 18:15 C240 -/-, 1/1 AHZ100075 Zk 5 KBV
Weiss, A. Čt/Thu 18:15 - 19:00 C240
Osmanština II Láznička, M.
Rumpl, J.

St/Wed      15:50 - 17:30        C235C
(6. 3., 20. 3., 27. 3., 10. 4., 15. 5.)

-/-, -/2 ABV500169 Z 5 KBV
Political and Cultural History of Modern Afghanistan Loy, T.    St/Wed      15:50 - 17:20       C235C

(21. 2., 28. 2., 13. 3., 10. 4., 17. 4., 24. 4.)
-/-, 1/1 ABV500172 Zk 6 KBV
Loy, T.    St/Wed    17:30 - 19:00      C235C

(21. 2., 28. 2., 13. 3., 10. 4., 17. 4., 24. 4.)
Sto let turecké zahraniční politiky Lahučká, K. Út/Tue 17:30 - 18:15 C235C -/-, 1/1 ABV500170 Z 6 KBV
Lahučká, K. Út/Tue 18:15 - 19:00 C235C
Školské reformy v době vlády Muhammada Alího Ondráš, F. Čt/Thu 15:50 - 17:20 C240 -/-, 2/- ABV500072 Zk 6 KBV
Vybrané problémy z gramatiky hovorové arabštiny Pospíšil, A. Út/Tue 17:30 - 18:15 C504 -/-, 1/1 ABV500173 Zk 6 KBV
Pospíšil, A. Út/Tue 18:15 - 19:00 C504
War and Military in the Middle East Jajcay, J. Čt/Thu
(výuka probíhá v týdnech od 8. 4. do 17. 5.)
17:30 - 19:00 1.08 -/-, 1/1 ABV500094 Zk 6 KBV
Jajcay, J. Čt/Thu
(výuka probíhá v týdnech od 8. 4. do 17. 5.)
19:10 - 20:40 1.08
Klasifikace semitských jazyků Zemánek, P. St/Wed 14:10 - 15:45 C136 2/- ASJ500082 Z 3 USPV
PVP 3: Náboženství a religiozita Blízkého východu a severní Afriky (Mgr1 od 19/20)
Analýza a interpretace současných arabských nábožensko-ideologických materiálů IV Ťupek, P. Út/Tue 15:50 - 17:20 C235C -/-, -/2 ABV500171 Z 6 KBV
Islamismus na přelomu 20. a 21. století Beránek, O. Po/Mon 14:10 - 15:40 C240 -/-, 2/- ABV500047 Zk 6 KBV
Základní koncepty judaismu Sládek, P. Po/Mon 12:30 - 14:00 1.08 -/-, 2/- AHZ100002 Zk 4 KBV
Hebraistika a židovská studia Bc1 (od 2019)
Povinné předměty doporučené pro 1. ročník (Bc1 od 2019/20)
Gramatika biblické hebrejštiny I Sládek, P. Út/Tue 10:50 - 12:20 C235C -/-, 2/2 AHZ100017 Z 6 KBV
Sládek, P. Pá/Fri 09:10 - 10:40 C240
Praktický kurs moderní hebrejštiny II Kašeová, K. Út/Tue 09:10 - 10:40 C504 -/-, -/6 AHZ100012 Z 6 KBV
Čt/Thu 09:10 - 10:40 C235C
Čt/Thu 12:30 - 14:00 C240
Základní koncepty judaismu Sládek, P. Po/Mon 12:30 - 14:00 1.08 -/-, 2/- AHZ100002 Zk 4 KBV
Židé v pozdním středověku a raném novověku: dějiny a kultura Sládek, P. Pá/Fri 10:50 - 11:35 C240 -/-, 1/1 AHZ100008 Zk 4 KBV
Sládek, P. Pá/Fri 11:35 - 12:20 C240
Povinné předměty doporučené pro 3. ročník (Bc1 od 2019/20)
Moderní hebrejská literatura Boušek, D. Čt/Thu 09:10 - 09:55 C240 -/-, 1/1 AHZ100010 Zk 4 KBV
Boušek, D. Čt/Thu 09:55 - 10:40 C240
Praktický kurs moderní hebrejštiny VI Kašeová, K.
Boušek, D.

Ziss, D.
Po/Mon 12:30 - 14:00 C240 -/-, -/6 AHZ100016 Z 6 KBV
Út/Tue 10:50 - 12:20 C504
St/Wed 17:30 - 19:00 C240
PVP 2: Židovská kultura a židovské jazyky (Bc1 od 2019/20)
Dějiny Blízkého východu a severní Afriky IV Jermanová, T.
Koláček, J.
Út/Tue 15:50 - 17:20 1.08 -/-, 2/- ABV100008 Zk 4 KBV
Hebrejská sekulární literatura II Boušek, D. Út/Tue 14:10 - 14:55 C240 -/-, 1/1 AHZ100072 Z 5 KBV
Boušek, D. Út/Tue 14:55 - 15:40 C240
Jewish Studies: A Story of an Academic Discipline Boušek, D.
Sládek, P.
Út/Tue 15:50 - 16:35 C240 -/-, 1/1 AHZ500022 Z 6 KBV
Boušek, D.
Sládek, P.
Út/Tue 16:35 - 17:20 C240
Kapitoly z myšlení náboženského sionismu Weiss, A. Čt/Thu 17:30 - 18:15 C240 -/-, 1/1 AHZ100075 Zk 5 KBV
Weiss, A. Čt/Thu 18:15 - 19:00 C240
Klasická a středověká hebrejština v textech IV Žonca, M. St/Wed 14:10 - 15:40 C240 -/-, -/2 AHZ500034 Z 5 KBV
Kultura Státu Izrael III Ziss, D. St/Wed 15:50 - 16:35 C240 -/-, 1/1 AHZ100074 Zk 5 KBV
Ziss, D. St/Wed 16:35 - 17:20 C240
Mučedníci, sebevrazi, konvertité: Trauma a identita v hebrejských kronikách první křížové výpravy Žonca, M. St/Wed 10:50 - 12:20 C240 -/-, -/2 AHZ100056 Z 4 KBV
Paleography of Early Modern Ashkenaz II Sixtová, O.
Sládek, P.
Út/Tue 17:30 - 19:00 C242 -/-, -/2 AHZ100024 Z 5 KBV
Poválečné dějiny Židů v Evropě Čapková, K. Po/Mon 10:50 - 12:20 CM204 -/-, 2/- AHZ100040 Zk 4 KBV
Klasifikace semitských jazyků Zemánek, P. St/Wed 14:10 - 15:45 C136 2/- ASJ500082 Z 3 USPV
Hebraistika a židovská studia NMgr1 (od 2020)
PVP 1: Hlavní pramenný jazyk (NMgr1 od 2020/21)
Modul 1: Jazykové kompetence – starší židovské jazyky (NMgr1 od 2020/21)
Klasická a středověká hebrejština v textech IV Žonca, M. St/Wed 14:10 - 15:40 C240 -/-, -/2 AHZ500034 Z 5 KBV
Písemná cvičení z hebrejštiny Ziss, D. výuka probíhá formou domácí práce;
online hodiny po domluvě s vyučujícím
-/-, -/2 AHZ500033 Z 5 KBV
PVP 2: Židovská literatura a písemnictví (NMgr1 od 2020/21)
Hebrejská sekulární literatura II Boušek, D. Út/Tue 14:10 - 14:55 C240 -/-, 1/1 AHZ100072 Z 5 KBV
Boušek, D. Út/Tue 14:55 - 15:40 C240
Mučedníci, sebevrazi, konvertité: Trauma a identita v hebrejských kronikách první křížové výpravy Žonca, M. St/Wed 10:50 - 12:20 C240 -/-, -/2 AHZ100056 Z 4 KBV
Paleography of Early Modern Ashkenaz II Sixtová, O.
Sládek, P.
Út/Tue 17:30 - 19:00 C242 -/-, -/2 AHZ100024 Z 5 KBV
PVP 3: Židovské dějiny, kultura a myšlení (NMgr1 od 2020/21)
Jewish Studies: A Story of an Academic Discipline Boušek, D.
Sládek, P.
Út/Tue 15:50 - 16:35 C240 -/-, 1/1 AHZ500022 Z 6 KBV
Boušek, D.
Sládek, P.
Út/Tue 16:35 - 17:20 C240
Kapitoly z myšlení náboženského sionismu Weiss, A. Čt/Thu 17:30 - 18:15 C240 -/-, 1/1 AHZ100075 Zk 5 KBV
Weiss, A. Čt/Thu 18:15 - 19:00 C240
Kultura Státu Izrael III Ziss, D. St/Wed 15:50 - 16:35 C240 -/-, 1/1 AHZ100074 Zk 5 KBV
Ziss, D. St/Wed 16:35 - 17:20 C240
Poválečné dějiny Židů v Evropě Čapková, K. Po/Mon 10:50 - 12:20 CM204 -/-, 2/- AHZ100040 Zk 4 KBV