Název | Vyučující | Den | Čas | Místnost | Rozsah | Kód(y) SIS | Atest | Kred | ZS |
Germánská a severoevropská studia se spec. germanistika Bc1 (od 2020) | |||||||||
Povinné předměty doporučené pro 1. ročník (Bc1 od 2020/21) | |||||||||
Praktische Grammatik II | Tichák, V. | Út/Tue | 15:50 - 17:25 | P317 | -/-, -/2 | ADE120006 | Zk | 5 | UGS |
Reálie německy mluvících zemí | Smyčka, V. Stefan, K. Weiland, M. |
St/Wed | 09:10 - 10:45 | P317 | -/-, 2/- | ADE120004 | Z | 3 | UGS |
Deutsche Literatur und Kultur: Von der Aufklärung bis zur Weimarer Klassik | Charvát, F. | St/Wed | 10:50 - 12:25 | P317 | -/-, 2/- | ADE120015 | Zk | 4 | UGS |
Úvod do lingvistiky | Láznička, M. | St/Wed | 10:50 - 12:25 | P131 | 2/- | ALINUVOD1 | Z | 3 | ULING |
Phonetik des Deutschen II | Stefan, K. Weiland, M. |
Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P317 | -/-, -/2 | ADE120012 | Z | 3 | UGS |
Stefan, K. Weiland, M. |
Čt/Thu | 14:10 - 15:45 | P317 | ||||||
Grammatik der deutschen Gegenwartssprache I | Dovalil, V. | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | P317 | -/-, 2/2 | ADE120007 | Zk | 5 | UGS |
Tichák, V. | Út/Tue | 14:10 - 15:45 | P317 | ||||||
Vodrážková, L. | Pá/Fri | 09:10 - 10:45 | P317 | ||||||
Povinné předměty doporučené pro 2. ročník (Bc1 od 2020/21) | |||||||||
Práce s jazykovými korpusy | Hejhalová, V. | Po/Mon | 10:50 - 12:25 | P317 | -/-, -/2 | ADE120020 | Z | 3 | UGS |
Grammatik der deutschen Gegenwartssprache III | Šemelík, M. | Po/Mon | 14:10 - 15:45 | P317 | -/-, 2/2 | ADE120009 | Zk | 5 | UGS |
Felbr, L. | Po/Mon | 15:50 - 17:25 | P317 | ||||||
Lexikologie und Wortbildung | Vachková, M. | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P317 | -/-, -/2 | ADE120013 | Zk | 4 | UGS |
Kreatives und wissenschaftliches Schreiben | Stefan, K. | Út/Tue | 15:50 - 17:25 | P318B | -/-, -/2 | ADE120022 | Z | 4 | UGS |
Deutsche Literatur und Kultur vom Modernismus um 1900 bis zu den 1950ern | Zbytovský, Š. | Čt/Thu | 09:10 - 10:45 | P317 | -/-, 2/- | ADE120017 | Zk | 4 | UGS |
Povinné předměty doporučené pro 3. ročník (Bc1 od 2020/21) | |||||||||
Deutschsprachige Literatur und Kultur in den Böhmischen Ländern | Zbytovský, Š. | Pá/Fri | 12:30 - 13:15 | P317 | -/-, 1/1 | ADE120019 | Z | 3 | UGS |
Zbytovský, Š. | Pá/Fri | 13:20 - 14:05 | P317 | ||||||
PVP 1: Jazyk (Bc1 od 2020/21) | |||||||||
Ausgewählte Kapitel in Lexikologie und Lexikographie | Kroutilová, K. Šemelík, M. |
St/Wed | 14:10 - 15:45 | P317 | -/-, -/2 | ADE110108 | Z | 3 | UGS |
Wiener Melange - Sprechen und Hören auf Deutsch | Stefan, K. | St/Wed | 15:50 - 17:25 | P317 | -/-, -/2 | ADE110102 | Z | 3 | UGS |
Deutsch der historischen Texte aus graphematischer Sicht | Vodrážková, L. | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P318B | -/-, -/2 | ADE110085 | Z | 3 | UGS |
PVP 2: Literatura (Bc1 od 2020/21) | |||||||||
Moderne Erzähler | Zbytovský, Š. | Po/Mon | 12:30 - 14:05 | P317 | -/-, -/2 | ADE110106 | Z | 3 | UGS |
Kafka | Weiland, M. | Po/Mon | 15:50 - 17:25 | P318B | -/-, -/2 | ADE110104 | Z | 3 | UGS |
Literaturkritische Werkstatt | Smyčka, V. | St/Wed | 17:30 - 19:05 | P318B | -/-, -/2 | ADE110107 | Z | 3 | UGS |
PVP 3: Dějiny a kultura (Bc1 od 2020/21) | |||||||||
Stadt-Land-Verhältnisse II: Vom Nationalsozialismus bis zur Neuen Ländlichkeit | Weiland, M. | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P318B | -/-, -/2 | ADE110105 | Z | 3 | UGS |
Identität und Migration | Stefan, K. | St/Wed | 17:30 - 19:05 | P317 | -/-, -/2 | ADE110103 | Z | 3 | UGS |
Jako volitelné doporučujeme zejména:
Projektseminar Literaturzeitschrift: Der Mensch und seine Dinge - Objektbiographien ADE100083 – Marc Weiland – Montag 17:30-19:05, Raum 317
Aspekte der deutschsprachigen Literatur in Prag, Böhmen und Mähren ADE500156 – Manfred Weinberg – Dienstag 17:30-19:05, Raum 317
Cvičení z překladu z češtiny do němčiny ADE110023 - Filip Charvát - Donnerstag 15:50-17:25, Raum 317
a dále (po domluvě s vyučujícím) povinně volitelné předměty pro magistry nebo pro učitelský studijní program.
Bakalářský seminář se bude konat formou individuálních konzultací a také společných prezentací, které proběhnou v určených termínech ve čtvrtek od 10:50.