Rozvrhový portál FF UK

Detail rozvrhu: Katedra Blízkého východu LS 2020/2021

XLS PDF
Katedra Blízkého východu LS 2020/2021 (4077)
Aktualizace: 20.01.2021 11:34
Obory: Arabistika, Dějiny a kultura islámských zemí, Hebraistika a židovská studia, Blízkovýchodní studia, Íránistika
Katedry: 21-KBV
Semestr: 2020/2021 - Letní

Filtrovat:
Název Vyučující Den Čas Místnost Rozsah Kód(y) SIS
Blízkovýchodní studia: Arabistika Bc1 (od 2019)
Povinné předměty doporučené pro 1. ročník (Bc1 od 2019/20) - arabistika
Dějiny Blízkého východu a severní Afriky II Ženka, J. Pá/Fri 10:50 - 12:25 C238 -/-, 2/- ABV100006
Gramatický systém arabštiny II Bielický, V.
Zemánek, P.
Po/Mon 09:10 - 09:55 C238 -/-, 1/1 ABV100011
Bielický, V.
Zemánek, P.
Po/Mon 09:55 - 10:40 C238
Historický proseminář Blízkovýchodních studií Ženka, J. Pá/Fri 09:10 - 10:45 C238 -/-, -/2 ABV100002
Ženka, J. Pá/Fri 13:20 - 14:55 C238
Islám II Ťupek, P. Čt/Thu 12:30 - 13:15 1.08 -/-, 1/1 ABV100004
Ťupek, P. Čt/Thu 13:15 - 14:00 1.08
Praktický kurz arabštiny II

(Výuka probíhá v paralelkách, studenti si volí jeden pondělní, jeden středeční a jeden čtvrteční kurz, nelze navštěvoval dva kurzy jednoho vyučujícího v jeden den.)
Bielický, V. Po/Mon 12:30 - 14:05 C234 -/-, -/6 ABV100013
Po/Mon 14:10 - 15:45 C234
Provazníková, A. St/Wed 14:10 - 15:45 C238
St/Wed 15:50 - 17:25 C238
Pospíšil, A. Čt/Thu 10:50 - 12:25 1.08
Čt/Thu 14:10 - 15:45 1.08
Povinné předměty doporučené pro 2. ročník (Bc1 od 2019/20) - arabistika
Dějiny Blízkého východu a severní Afriky IV Jermanová, T. St/Wed 10:50 - 12:25 1.08 -/-, 2/- ABV100008
Filologicko-lingvistický seminář Blízkovýchodních studií Zemánek, P. St/Wed 09:10 - 10:45 C238 -/-, -/2 ABV100009
Moderní arabská literatura Ondráš, F. Út/Tue 10:50 - 12:25 C238 -/-, 2/- ABV100019
Praktický kurz arabštiny IV
(Výuka probíhá v paralelkách, studenti si volí jeden pondělní, jeden úterní a jeden páteční kurz, nelze navštěvoval dva kurzy jednoho vyučujícího v jeden den.)
Felčer, P. Po/Mon 09:10 - 10:45 C234 -/-, -/6 ABV100015
Po/Mon 10:50 - 12:25 C234
Bielický, V. Út/Tue 14:10 - 15:45 C234
Út/Tue 15:50 - 17:25 C234
Pospíšil, A. Pá/Fri 9:10 - 10:45 C234
Pá/Fri 12:30 - 14:05 C234
PVP 1: Druhý pramenný jazyk (Bc1 od 19/20) - arabistika
Modul 1: Druhý pramenný jazyk – arabský dialekt (Bc1 od 19/20)
Druhý pramenný jazyk - arabský dialekt II Felčer, P. Čt/Thu 09:10 - 10:45 C234 -/-, -/2 ABV100042
Modul 2: Druhý pramenný jazyk – perština (Bc1 od 19/20)
Druhý pramenný jazyk - perština II Novák, Ľ. St/Wed 12:30 - 14:05 1.08 -/-, -/2 ABV100046
Novák, Ľ. St/Wed 14:10 - 15:45 1.08
Modul 3: Druhý pramenný jazyk – moderní hebrejština (Bc1 od 19/20)
Druhý pramenný jazyk - moderní hebrejština II Pelíšková, L. St/Wed 12:30 - 14:05 C234 -/-, -/2 ABV100050
PVP 3: Dějiny a současnost blízkého východu a severní Afriky (Bc1 od 19/20)
Dějiny soudobého Izraele Zouplna, J. St/Wed 09:10 - 10:45 1.08 -/-, 2/- AHZ100039
Dějiny střední Asie Novák, Ľ. Čt/Thu 15:50 - 17:25 C234 -/-, 2/- ABV100082
Írán po islámské revoluci Koláček, J. Po/Mon 09:10 - 09:55 1.08 -/-, 1/1 AIR10016
Koláček, J. Po/Mon 09:55 - 10:40 1.08
The Israeli-Palestinian Conflict Záhora, J. Út/Tue 09:10 - 09:55 C238 -/-, 1/1 ABV100088
Záhora, J. Út/Tue 09:55 - 10:40 C238
Turecko za vlády AKP (2002-2020) Drechselová, L. Pá/Fri 09:10 - 09:55 1.08 -/-, 1/1 ABV100078
Drechselová, L. Pá/Fri 09:55 - 10:40 1.08
PVP 4: Kultury Blízkého východu a severní Afriky (Bc1 od 19/20)
Iranian Cinema Daneshmand, K.  Pá/Fri 10:50 - 11:35 1.08 -/-, 1/1 ABV500048
Daneshmand, K.  Pá/Fri 11:35 - 12:20 1.08
Medieval Judaism and Interreligious Polemics Boušek, D.
Žonca, M.
St/Wed 12:30 - 14:05 C238 -/-, 2/- AHZ100021
Vybraná témata z turkologické sociolingvistiky Láznička, M. Út/Tue 12:30 - 14:05 1.08 -/-, 2/- ABV100089
Základní koncepty judaismu Sládek, P. Út/Tue 09:10 - 10:45 C234 -/-, 2/- AHZ100002
Blízkovýchodní studia: Turkologie Bc1 (od 2019)
Povinné předměty doporučené pro 2. ročník (Bc1 od 2019/20) - turkologie
Dějiny Blízkého východu a severní Afriky IV Jermanová, T. St/Wed 10:50 - 12:25 1.08 -/-, 2/- ABV100008
Filologicko-lingvistický seminář Blízkovýchodních studií Zemánek, P. St/Wed 09:10 - 10:45 C238 -/-, -/2 ABV100009
Praktický kurz turečtiny IV Hilmioğlu, B.
Kaas, F.
Po/Mon 14:10 - 15:45 1.08 -/-, -/6 ABV100035
Čt/Thu 15:50 - 17:25 1.08
Pá/Fri 10:50 - 12:25 1.08
Seminar on Ottoman and Turkish Literature Kučera, P.  bloková výuka -/-, -/2 ABV100039
PVP 1: Druhý pramenný jazyk (Bc1 od 19/20) - turkologie
Modul 1: Druhý pramenný jazyk – arabský dialekt (Bc1 od 19/20)
Druhý pramenný jazyk - arabský dialekt II Felčer, P. Čt/Thu 09:10 - 10:45 C234 -/-, -/2 ABV100042
Modul 2: Druhý pramenný jazyk – perština (Bc1 od 19/20)
Druhý pramenný jazyk - perština II Novák, Ľ. St/Wed 12:30 - 14:05 1.08 -/-, -/2 ABV100046
Novák, Ľ. St/Wed 14:10 - 15:45 1.08
Modul 3: Druhý pramenný jazyk – moderní hebrejština (Bc1 od 19/20)
Druhý pramenný jazyk - moderní hebrejština II Pelíšková, L. St/Wed 12:30 - 14:05 C234 -/-, -/2 ABV100050
PVP 3: Dějiny a současnost blízkého východu a severní Afriky (Bc1 od 19/20)
Dějiny soudobého Izraele Zouplna, J. St/Wed 09:10 - 10:45 1.08 -/-, 2/- AHZ100039
Dějiny střední Asie Novák, Ľ. Čt/Thu 15:50 - 17:25 C234 -/-, 2/- ABV100082
Írán po islámské revoluci Koláček, J. Po/Mon 09:10 - 09:55 1.08 -/-, 1/1 AIR10016
Koláček, J. Po/Mon 09:55 - 10:40 1.08
The Israeli-Palestinian Conflict Záhora, J. Út/Tue 09:10 - 09:55 C238 -/-, 1/1 ABV100088
Záhora, J. Út/Tue 09:55 - 10:40 C238
Turecko za vlády AKP (2002-2020) Drechselová, L. Pá/Fri 09:10 - 09:55 1.08 -/-, 1/1 ABV100078
Drechselová, L. Pá/Fri 09:55 - 10:40 1.08
PVP 4: Kultury Blízkého východu a severní Afriky (Bc1 od 19/20)
Iranian Cinema Daneshmand, K.  Pá/Fri 10:50 - 11:35 1.08 -/-, 1/1 ABV500048
Daneshmand, K.  Pá/Fri 11:35 - 12:20 1.08
Medieval Judaism and Interreligious Polemics Boušek, D.
Žonca, M.
St/Wed 12:30 - 14:05 C238 -/-, 2/- AHZ100021
Vybraná témata z turkologické sociolingvistiky Láznička, M. Út/Tue 12:30 - 14:05 1.08 -/-, 2/- ABV100089
Základní koncepty judaismu Sládek, P. Út/Tue 09:10 - 10:45 C234 -/-, 2/- AHZ100002
Arabistika Bc2 (od 2010)
AR - Povinné předměty doporučené pro 3.ročník (Bc2 od 10/11)
Bakalářský seminář Jermanová, T.  St/Wed 17:30 - 19:05 C234 -/2, -/2 AAR1012
Četba textů Ťupek, P. Út/Tue 15:50 - 17:25 C238 -/2, -/2 AAR400013
Literární seminář Ondráš, F. St/Wed 14:10 - 15:45 C234 -/2, -/2 AAR1011
Moderní arabská literatura Ondráš, F.  Út/Tue 10:50 - 12:25 C238 2/-, 2/- AAR1010
Praktický kurz arabštiny III Felčer, P.
Ondráš, F.
St/Wed 09:10 - 10:45 C234 -/4, -/4 AAR400012
Čt/Thu 12:30 - 14:05 C234
Dějiny a kultura islámských zemí Bc2 (od 2017)
DZ - Povinné předměty doporučené pro 3. ročník (Bc2 od 17/18)
Soudobé dějiny Blízkého východu a severní Afriky II Gombár, E. Čt/Thu 14:10 - 15:45 C234 -/-, 2/- ADI200007
DZ - PVP1: Jazykový modul (Bc2 od 17/18)
DZ - PVP1: Modul 1: Arabština (Bc2 od 17/18)
Četba arabských textů Ťupek, P. Čt/Thu 10:50 - 12:25 C237A -/-, -/2 ADI200017
DZ - PVP1: Modul 3: Turečtina (Bc2 od 17/18)
Četba tureckých textů Kaas, F. Čt/Thu 17:30 - 19:05 1.08 -/-, -/2 ADI200027
Praktický kurz turečtiny IV Hilmioğlu, B. Po/Mon 17:30 - 19:05 1.08 -/-, -/2 ADI200026
DZ - PVP2: Dějiny a kultura (Bc2 od 17/18)
Dějiny soudobého Izraele Zouplna, J. St/Wed 09:10 - 10:45 1.08 -/-, 2/- AHZ100039
Dějiny střední Asie Novák, Ľ. Čt/Thu 15:50 - 17:25 C234 -/-, 2/- ABV100082
Europe and "the Orient" Malečková, J. Út/Tue 14:10 - 14:55 1.08 -/-, 1/1 ABV500049
Malečková, J. Út/Tue 14:55 - 15:40 1.08
Iranian Cinema Daneshmand, K.  Pá/Fri 10:50 - 11:35 1.08 -/-, 1/1 ABV500048
Daneshmand, K.  Pá/Fri 11:30 - 12:20 1.08
Orientalismus a postkolonialismus v Asii Hanker, M. Čt/Thu 10:50 - 11:35 C427 -/-, 1/1 AINDV1150
Hanker, M. Čt/Thu 11:35 - 12:20 C427
Turecko za vlády AKP (2002-2020) Drechselová, L. Pá/Fri 09:10 - 09:55 1.08 -/-, 1/1 ABV100078
Drechselová, L. Pá/Fri 09:55 - 10:40 1.08
DZ - PVP3: Náboženství (Bc2 od 17/18)
Islamic Legal Documents: Paleography, Diplomatics, and Terminology II Ženka, J. Út/Tue 12:30 - 13:15 C234 -/-, 1/1 ABV500059
Ženka, J. Út/Tue 13:15 - 14:00 C234
Islámská hereziografie Ostřanský, B. Čt/Thu 09:10 - 10:45 1.08 -/-, -/2 ABV500051
Íránistika Bc2 (od 2010)
IR - Povinné předměty doporučené pro 3.ročník (Bc2 od 10/11)
Bakalářský seminář Jermanová, T. St/Wed 17:30 - 19:05 C234 -/2, -/2 AIR10017
Írán po islámské revoluci Koláček, J. Po/Mon 09:10 - 09:55 1.08 -/-, 1/1 AIR10016
Koláček, J. Po/Mon 09:55 - 10:40 1.08
Praktická jazyková cvičení III Khademi, M. Čt/Thu 09:10 - 10:45 C238 -/2, -/2 AIR10012
Seminář ke klasické literatuře Kříhová, Z. Út/Tue 10:50 - 12:25 C234 -/2, -/2 AIR10014
Hebraistika a židovská studia Bc1 (od 2019)
Povinné předměty doporučené pro 1. / 3. ročník (Bc1 od 2019/20)
Kultura Státu Izrael Zouplna, J. St/Wed 09:10 - 10:45 1.08 -/-, 1/1 AHZ100009
Povinné předměty doporučené pro 2. ročník (Bc1 od 2019/20)
Medieval Judaism and Interreligious Polemics Boušek, D.
Žonca, M.
St/Wed 12:30 - 14:05 C238 -/-, 2/- AHZ100021
Praktický kurs moderní hebrejštiny IV Kašeová, K.
Ziss, D.
Po/Mon 14:10 - 15:45 C238 -/-, -/6 AHZ100014
Čt/Thu 14:10 - 15:45 C238
Čt/Thu 15:50 - 17:25 C238
Souvislé četby v biblické hebrejštině II Žonca, M. Po/Mon 10:50 - 12:25 C238 -/-, -/2 AHZ100020
PVP 2: Židovská kultura a židovské jazyky (Bc1 od 2019/20)
Dějiny soudobého Izraele Zouplna, J. St/Wed 09:10 - 10:45 1.08 -/-, 2/- AHZ100039
Jidiš II Vinš, P. Po/Mon 15:50 - 17:25 C238 -/-, -/4 AHZ100043
Pá/Fri 10:50 - 12:25 C234
Paleography of Early Modern Ashkenaz IV Sixtová, O.
Sládek, P.
Út/Tue 17:30 - 18:15 C238 -/-, 1/1 AHZ100037
Sixtová, O.
Sládek, P.
Út/Tue 18:15 - 19:00 C238
Seminář k dějinám Židů Kocman, P. Út/Tue 12:30 - 14:05 C238 -/-, -/2 AHZ100026
Strach, víra a naděje: Židé ve filmu Doležalová, I. St/Wed 15:50 - 17:25 1.08 2/1 AHZ100041
Doležalová, I. St/Wed 17:25 - 18:10 1.08
The Israeli-Palestinian Conflict Záhora, J. Út/Tue 09:10 - 09:55 C238 -/-, 1/1 ABV100088
Záhora, J. Út/Tue 09:55 - 10:40 C238
Blízkovýchodní studia: Dějiny a kultury Blízkého východu a severní Afriky NMgr1 (od 2019)
Povinné předměty za celé studium (Mgr1 od 19/20)
Diplomový seminář Blízkovýchodních studií Kříhová, Z. Čt/Thu 10:50 - 12:25 C238 -/-, -/2 ABV500006
Vybrané přístupy ke studiu blízkovýchodních dějin Malečková, J. Út/Tue 10:50 - 11:35 1.08 -/-, 1/1 ABV500004
Malečková, J. Út/Tue 11:35 - 12:20 1.08
PVP 1: Hlavní pramenný jazyk (Mgr1 od 19/20)
Modul 1: Jazykové kompetence arabština (NMgr1 od 19/20)
Arabský dialekt II Pospíšil, A. 
Zemánek, P. 
-/-, -/2 ABV500016
Arabský dialekt IV Hassan, M.
Ondráš, F.
Po/Mon 16:15 - 17:50 C234 -/-, -/2 ABV500018
Pokročilý kurs spisovné arabštiny II Bielický, V. St/Wed 15:50 - 17:25 C234 -/-, -/2 ABV500012
Modul 2: Jazykové kompetence perština (NMgr1 od 19/20)
Perština - praktická jazyková cvičení II Khademi, M. Čt/Thu 12:30 - 14:05 C238 -/-, -/2 ABV500028
Pokročilý kurs moderní perštiny IV Khademi, M. Po/Mon 12:30 - 14:05 1.08 -/-, -/2 ABV500026
Modul 3: Jazykové kompetence turečtina (NMgr1 od 19/20)
Pokročilý kurs turečtiny II Hilmioğlu, B. Po/Mon 15:50 - 17:25 1.08 -/-, -/2 ABV500030
PVP 2: Dějiny, kultury a jazyky Blízkého východu a severní Afriky (Mgr1 od 19/20)
Arabská konverzace IV Hassan, M. Čt/Thu 17:30 - 19:05 C238 -/-, -/2 ABV100085
Dějiny soudobého Izraele Zouplna, J. St/Wed 09:10 - 10:45 1.08 -/-, 2/- AHZ100039
Environmentální problematika Blízkého východu Koláček, J. Po/Mon 15:50 - 17:25 C234 -/-, -/2 ABV500042
Europe and "the Orient" Malečková, J. Út/Tue 14:10 - 14:55 1.08 -/-, 1/1 ABV500049
Malečková, J. Út/Tue 14:55 - 15:40 1.08
Iranian Cinema Daneshmand, K.  Pá/Fri 10:50 - 11:35 1.08 -/-, 1/1 ABV500048
Daneshmand, K. Pá/Fri 11:35 - 12:20 1.08
Islámská architektura Rudiš, M. Út/Tue 15:50 - 16:35 1.08 -/-, 1/1 ABV500045
Rudiš, M. Út/Tue 16:35 - 17:20 1.08
Orientalismus a postkolonialismus v Asii Hanker, M. Čt/Thu 10:50 - 11:35 C427 -/-, 1/1 AINDV1150
Hanker, M. Čt/Thu 11:35 - 12:20 C427
Počátky moderní arabské prózy Ondráš, F. St/Wed 10:50 - 12:25 C234 -/-, 2/- ABV500041
Revoluce, válka a láska v moderní perské literatuře Kříhová, Z. Út/Tue 09:10 - 10:45 C427 -/-, -/2 ABV500050
Seminář lingvistické turkologie Láznička, M. Út/Tue 09:10 - 10:45 1.08 -/-, -/2 ABV500058
Starší íránské jazyky v textech - sogdština Novák, Ľ. Čt/Thu 17:30 - 18:15 C234 -/-, 1/1 ABV500046
Novák, Ľ. Čt/Thu 18:15 - 19:00 C234
The Israeli-Palestinian Conflict Záhora, J. Út/Tue 09:10 - 09:55 C238 -/-, 1/1 ABV100088
Záhora, J. Út/Tue 09:55 - 10:40 C238
Turecko za vlády AKP (2002-2020) Drechselová, L. Pá/Fri 09:10 - 09:55 1.08 -/-, 1/1 ABV100078
Drechselová, L. Pá/Fri 09:55 - 10:40 1.08
PVP 3: Náboženství a religiozita Blízkého východu a severní Afriky (Mgr1 od 19/20)
Islamic Legal Documents: Paleography, Diplomatics, and Terminology II Ženka, J. Út/Tue 12:30 - 13:15 C234 -/-, 1/1 ABV500059
Ženka, J. Út/Tue 13:15 - 14:00 C234
Islám, média a společnost Ťupek, P. Út/Tue 14:10 - 15:45 C427 -/-, -/2 ABV500043
Islámská hereziografie Ostřanský, B. Čt/Thu 09:10 - 10:45 1.08 -/-, -/2 ABV500051
Základní koncepty judaismu Sládek, P. Út/Tue 09:10 - 10:45 C234 -/-, 2/- AHZ100002
Hebraistika a židovská studia NMgr1 (od 2020)
Povinné předměty za celé studium (NMgr1 od 2020/21)
Magisterský seminář vědecké práce II Žonca, M. Po/Mon 12:30 - 14:05 C238 -/-, -/2 AHZ500002
Moderní hebrejské odborné a žurnalistické texty I Glancová, A. Po/Mon 17:30 - 19:05 C238 -/-, -/2 AHZ500004
PVP 1: Hlavní pramenný jazyk (NMgr1 od 2020/21)
Modul 2: Jazykové kompetence – moderní hebrejština (NMgr1 od 2020/21)
Moderní hebrejština pro magisterské studenty II Boušek, D. Po/Mon 10:50 - 12:25 1.08 -/-, -/4 AHZ500008
St/Wed 10:50 - 12:25 C238
PVP 2: Židovská literatura a písemnictví (NMgr1 od 2020/21)
Kumrán a svitky od Mrtvého moře Žonca, M.
Pelíšková, L.
St/Wed 14:10 - 14:55 C238 -/-, 1/1 AHZ500012
Žonca, M.
Pelíšková, L.
St/Wed 14:55 - 15:40 C238
Mystici, čarodějové a falešní mesiášové v židovské kultuře středověku a raného novověku Boušek, D.
Sládek, P.
Čt/Thu 10:50 - 12:25 C234 -/-, -/2 AHZ500014
Paleography of Early Modern Ashkenaz IV Sixtová, O.
Sládek, P.
Út/Tue 17:30 - 18:15 C238 -/-, 1/1 AHZ100037
Sixtová, O.
Sládek, P.
Út/Tue 18:15 - 19:00 C238
PVP 3: Židovské dějiny, kultura a myšlení (NMgr1 od 2020/21)
Dějiny soudobého Izraele Zouplna, J. St/Wed 09:10 - 10:45 1.08 -/-, 2/- AHZ100039
Europe and "the Orient" Malečková, J. Út/Tue 14:10 - 14:55 1.08 -/-, 1/1 ABV500049
Malečková, J. Út/Tue 14:55 - 15:40 1.08
Metodologie výzkumu židovských dějin Čapková, K. Út/Tue 14:10 - 14:55 C238 -/-, 1/1 AHZ500015
Čapková, K. Út/Tue 14:55 - 15:40 C238
Strach, víra a naděje: Židé ve filmu Doležalová, I. St/Wed 15:50 - 17:25 1.08 2/1 AHZ100041
Doležalová, I. St/Wed 17:25 - 18:10 1.08
The Israeli-Palestinian Conflict Záhora, J. Út/Tue 09:10 - 09:55 C238 -/-, 1/1 ABV100088
Záhora, J. Út/Tue 09:55 - 10:40 C238
Další předměty
Hebrejština pro neoborové studenty II. Kašeová, K. Út/Tue 10:50 - 11:35 C427 -/-, 1/1 AHZ100045
Kašeová, K. Út/Tue 11:35 - 12:20 C427