Rozvrhový portál FF UK

Detail rozvrhu: Katedra Blízkého východu LS 2019/2020

XLS PDF
Katedra Blízkého východu LS 2019/2020 (3619)
Aktualizace: 17.02.2020 13:15
Obory: Arabistika, Dějiny a kultura islámských zemí, Turkologie, Hebraistika, Hebraistika a židovská studia, Blízkovýchodní studia, Íránistika
Katedry: 21-KBV
Semestr: 2019/2020 - Letní

Filtrovat:
Název Vyučující Den Čas Místnost Rozsah Kód(y) SIS
Blízkovýchodní studia: Arabistika Bc1 (od 2019)
Povinné předměty doporučené pro 1. ročník (Bc1 od 2019/20) - arabistika
Dějiny Blízkého východu a severní Afriky II - Osmanská říše Malečková, J. Út/Tue 09:10 - 10:45 1.08 -/-, 2/- ABV100006
Gramatický systém arabštiny II Bielický, V.
Zemánek, P.
Po/Mon 09:10 - 09:55 C238 -/-, 1/1 ABV100011
Bielický, V.
Zemánek, P.
Po/Mon 10:00 - 10:45 C238
Historický proseminář Blízkovýchodních studií Ženka, J. Pá/Fri 09:10 - 10:45 C238 -/-, -/2 ABV100002
Ženka, J. Pá/Fri 13:20 - 14:55 C238
Islám II Ťupek, P. Út/Tue 15:50 - 16:35 1.08 -/-, 1/1 ABV100004
Ťupek, P. Út/Tue 16:40 - 17:25 1.08
Praktický kurz arabštiny II

(Výuka probíhá v paralelkách, studenti si volí jeden pondělní, jeden úterní a jeden čtvrteční kurz, nelze navštěvoval dva kurzy jednoho vyučujícího v jeden den.)
Bielický, V. Po/Mon 12:30 - 14:05 C234 -/-, -/6 ABV100013
Po/Mon 14:10 - 15:45 C234
Provazníková, A. Út/Tue 10:50 - 12:25 C234
Út/Tue 12:30 - 14:05 C234
Pospíšil, A.

Čt/Thu 10:50 - 12:25 C234
Čt/Thu 12:30 - 12:25 C234
PVP 3: Dějiny a současnost blízkého východu a severní Afriky (Bc1 od 19/20)
Selected Topics in Middle Eastern Studies II Taglia, S. Čt/Thu 17:30 - 18:15 1.08 -/-, 1/1 ABV100064
Taglia, S. Čt/Thu 18:20 - 19:05 1.08
Turecko za vlády AKP (2002-2020)

(Výuka předmetu probíhá od 25. 2. - 3. 4. 2020.)
Drechselová, L. Út/Tue 17:30 - 19:05 C238 -/-, 1/1 ABV100078
Drechselová, L. Pá/Fri 10:50 - 12:25 C234
Židovské dějiny 20. století: České země a svět Wein, M. Pá/Fri 12:30 - 13:15 C234 -/-, 1/1 AHZ100028
Wein, M. Pá/Fri 13:20 - 14:05 C234
PVP 4: Kultury Blízkého východu a severní Afriky (Bc1 od 19/20)
Hliněné synagogy a melláhy jižního Maroka Ziss, D. Čt/Thu 14:10 - 14:55 C238 -/-, 1/1 AHZ100029
Ziss, D. Čt/Thu 15:00 - 15:45 C238
Introduction to Islamic Law Ženka, J. Pá/Fri 10:50 - 11:35 C238 -/-, 1/1 ABV100067
Ženka, J. Pá/Fri 11:40 - 12:25 C238
Moderní islám Ťupek, P. Út/Tue 14:10 - 14:55 1.08 -/-, 1/1 ABV100077
Ťupek, P. Út/Tue 15:00 - 15:45 1.08
Středověké islámské myšlení II Ostřanský, B. Út/Tue 09:10 - 09:55 C234 -/-, 1/1 ABV100074
Ostřanský, B. Út/Tue 10:00 - 10:45 C234
Šíitský islám Koláček, J. Po/Mon 09:10 - 10:45 C234 -/-, 2/- AIR10011
Blízkovýchodní studia: Turkologie Bc1 (od 2019)
Povinné předměty doporučené pro 1. ročník (Bc1 od 2019/20) - turkologie
Dějiny Blízkého východu a severní Afriky II - Osmanská říše Malečková, J. Út/Tue 09:10 - 10:45 1.08 -/-, 2/- ABV100006
Gramatický systém turečtiny II Láznička, M. Po/Mon 09:10 - 09:55 1.08 -/-, 1/1 ABV100031
Láznička, M. Po/Mon 10:00 - 10:45 1.08
Historický proseminář Blízkovýchodních studií Ženka, J. Pá/Fri 09:10 - 10:45 C238 -/-, -/2 ABV100002
Ženka, J. Pá/Fri 13:20 - 14:55 C238
Islám II Ťupek, P. Út/Tue 15:50 - 16:35 1.08 -/-, 1/1 ABV100004
Ťupek, P. Út/Tue 16:40 - 17:25 1.08
Praktický kurz turečtiny II Kaas, F. St/Wed 17:30 - 19:05 C234 -/-, -/6 ABV100033
Čt/Thu 15:50 - 17:25 1.08
Pá/Fri 09:10 - 10:45 1.08
PVP 3: Dějiny a současnost blízkého východu a severní Afriky (Bc1 od 19/20)
Selected Topics in Middle Eastern Studies II Taglia, S. Čt/Thu 17:30 - 18:15 1.08 -/-, 1/1 ABV100064
Taglia, S. Čt/Thu 18:20 - 19:05 1.08
Turecko za vlády AKP (2002-2020)

(Výuka předmetu probíhá od 25. 2. - 3. 4. 2020.)
Drechselová, L. Út/Tue 17:30 - 19:05 C238 -/-, 1/1 ABV100078
Drechselová, L. Pá/Fri 10:50 - 12:25 C234
Židovské dějiny 20. století: České země a svět Wein, M. Pá/Fri 12:30 - 13:15 C234 -/-, 1/1 AHZ100028
Wein, M. Pá/Fri 13:20 - 14:05 C234
PVP 4: Kultury Blízkého východu a severní Afriky (Bc1 od 19/20)
Hliněné synagogy a melláhy jižního Maroka Ziss, D. Čt/Thu 14:10 - 14:55 C238 -/-, 1/1 AHZ100029
Ziss, D. Čt/Thu 15:00 - 15:45 C238
Introduction to Islamic Law Ženka, J. Pá/Fri 10:50 - 11:35 C238 -/-, 1/1 ABV100067
Ženka, J. Pá/Fri 11:40 - 12:25 C238
Moderní islám Ťupek, P. Út/Tue 14:10 - 14:55 1.08 -/-, 1/1 ABV100077
Ťupek, P. Út/Tue 15:00 - 15:45 1.08
Středověké islámské myšlení II Ostřanský, B. Út/Tue 09:10 - 09:55 C234 -/-, 1/1 ABV100074
Ostřanský, B. Út/Tue 10:00 - 10:45 C234
Šíitský islám Koláček, J. Po/Mon 09:10 - 10:45 C234 -/-, 2/- AIR10011
Arabistika Bc2 (od 2010)
AR - Povinné předměty doporučené pro 2.ročník (Bc2 od 10/11)
Klasická arabská literatura Ondráš, F. St/Wed 12:30 - 14:05 C234 -/-, 2/- AAR1007
Lingvistický seminář Zemánek, P. St/Wed 09:10 - 10:45 C234 -/2, -/2 AAR1006
Praktický kurz arabštiny II Pospíšil, A.
Provazníková, A.
Út/Tue 15:50 - 17:25 C238 -/4, -/4 AAR400007
St/Wed 14:10 - 15:45 C234
Soudobé dějiny arabských zemí Gombár, E. Čt/Thu 14:10 - 15:45 C234 -/-, 2/- AAR1009
Syntax arabštiny Bielický, V. Út/Tue 12:30 - 13:15 1.08 1/1, 1/1 AAR1005
Bielický, V. Út/Tue 13:20 - 14:05 1.08
AR - Povinné předměty doporučené pro 3.ročník (Bc2 od 10/11)
Bakalářský seminář Jermanová, T. Po/Mon 17:30 - 19:05 C238 -/2, -/2 AAR1012
Četba textů Bielický, V. Čt/Thu 09:10 - 10:45 C234 -/2, -/2 AAR400013
Literární seminář Ondráš, F. Út/Tue 17:30 - 19:05 C234 -/2, -/2 AAR1011
Moderní arabská literatura Ondráš, F. Út/Tue 15:50 - 17:25 C234 2/-, 2/- AAR1010
Praktický kurz arabštiny III Bielický, V.
Ondráš, F.
St/Wed 10:50 - 12:25 C234 -/4, -/4 AAR400012
Čt/Thu 14:10 - 15:45 1.08
Dějiny a kultura islámských zemí Bc2 (od 2017)
DZ - Povinné předměty doporučené pro 2. ročník (Bc2 od 17/18)
Blízký východ a severní Afrika: společnost a kultury II Sládek, P. St/Wed
( Lichý týden )
15:50 - 17:25 1.08 -/-, 1/1 ADI200010
Sládek, P. St/Wed
( Lichý týden )
17:30 - 19:05 1.08
Moderní dějiny Blízkého východu a severní Afriky II Sabaseviciute, G. St/Wed 10:50 - 12:25 1.08 -/-, 2/- ADI200005
DZ - Povinné předměty doporučené pro 3. ročník (Bc2 od 17/18)
Seminář k současným problémům Blízkého východu a severní Afriky Jermanová, T. Čt/Thu 12:30 - 14:05 1.08 -/-, -/2 ADI200008
DZ - PVP1: Jazykový modul (Bc2 od 17/18)
DZ - PVP1: Modul 1: Arabština (Bc2 od 17/18)
Praktický kurz arabštiny II Rumpl, J. St/Wed 12:30 - 14:05 1.08 -/-, -/2 ADI200014
DZ - PVP1: Modul 3: Turečtina (Bc2 od 17/18)
Praktický kurz turečtiny II Hilmioğlu, B. Po/Mon 17:30 - 19:05 1.08 -/-, -/2 ADI200024
DZ - PVP2: Dějiny a kultura (Bc2 od 17/18)
Dějiny arabských zemí prizmatem textových korpusů Milička, J. Po/Mon 10:50 - 12:25 C234 -/-, -/2 ABV100079
Hliněné synagogy a melláhy jižního Maroka Ziss, D. Čt/Thu 14:10 - 14:55 C238 -/-, 1/1 AHZ100029
Ziss, D. Čt/Thu 15:00 - 15:45 C238
Íránské jazyky Novák, Ľ. Út/Tue 14:10 - 15:45 C427 -/-, 2/- ABV100072
PVP 2 The Difficult Coexistence: Europe and the Ottoman Empire in the Long 19th Century Šedivý, M. Út/Tue 09:10 - 10:45 P301 -/-, 2/- AHSV10776
Selected Topics in Middle Eastern Studies II Taglia, S. Čt/Thu 17:30 - 18:15 1.08 -/-, 1/1 ABV100064
Taglia, S. Čt/Thu 18:20 - 19:05 1.08
Tádžické dialekty Novák, Ľ. Út/Tue 15:50 - 17:25 C427 -/-, -/2 ABV100071
Turecko za vlády AKP (2002-2020)

(Výuka předmetu probíhá od 25. 2. - 3. 4. 2020.)
Drechselová, L. Út/Tue 17:30 - 19:05 C238 -/-, 1/1 ABV100078
Drechselová, L. Pá/Fri 10:50 - 12:25 C234
DZ - PVP3: Náboženství (Bc2 od 17/18)
Introduction to Islamic Law Ženka, J. Pá/Fri 10:50 - 11:35 C238 -/-, 1/1 ABV100067
Ženka, J. Pá/Fri 11:40 - 12:25 C238
Islamic Law and Society II (Reading Seminar) Ženka, J. Út/Tue 14:10 - 15:45 C234 -/-, -/2 ABV100081
Středověké islámské myšlení II Ostřanský, B. Út/Tue 09:10 - 09:55 C234 -/-, 1/1 ABV100074
Ostřanský, B. Út/Tue 10:00 - 10:45 C234
Šíitský islám Koláček, J. Po/Mon 09:10 - 10:45 C234 -/-, 2/- AIR10011
Íránistika Bc2 (od 2010)
IR - Povinné předměty doporučené pro 2.ročník (Bc2 od 10/11)
Klasická perská literatura Kříhová, Z. Čt/Thu 10:50 - 12:25 1.08 2/-, 2/- AIR10009
Praktická jazyková cvičení II Khademi, M.
Kříhová, Z.
Po/Mon 12:30 - 14:05 1.08 -/4, -/4 AIR10008
Út/Tue 10:50 - 12:25 C238
Syntax perštiny Kříhová, Z. Čt/Thu 09:10 - 09:55 1.08 -/-, 1/1 AIR10007
Kříhová, Z. Čt/Thu 10:00 - 10:45 1.08
Šíitský islám Koláček, J. Po/Mon 09:10 - 10:45 C234 -/-, 2/- AIR10011
Turkologie Bc2 (od 2015)
TU - Povinné předměty doporučené pro 3. ročník (Bc2 od 2015/16)
Aktuální problémy Blízkého východu Jermanová, T. Čt/Thu 12:30 - 13:15 1.08 -/-, 1/1 ATR10015
Jermanová, T.  Čt/Thu 13:20 - 14:05 1.08
Bakalářský seminář Jermanová, T. Po/Mon 17:30 - 19:05 C238 -/2, -/2 ATR10016
Literární seminář Akcasu, A. Po/Mon 14:10 - 15:45 1.08 -/2, -/2 ATR10013
Praktická jazyková cvičení III Hilmioğlu, B. Po/Mon 15:50 - 17:25 1.08 -/2, -/2 ATR10011
Hebraistika a židovská studia Bc1 (od 2019)
Povinné předměty doporučené pro 1. ročník (Bc1 od 2019/20)
Gramatika biblické hebrejštiny II Sládek, P. Út/Tue 09:10 - 09:55 C238 -/-, 1/1 AHZ100018
Sládek, P. Út/Tue 10:00 - 10:45 C238
Praktický kurs moderní hebrejštiny II Hufnagel, R.
Ziss, D.
Út/Tue 12:30 - 14:05 C238 -/-, -/6 AHZ100012
Út/Tue 14:10 - 15:45 C238
Čt/Thu 12:30 - 14:05 C238
Základní koncepty judaismu Sládek, P. St/Wed 09:10 - 10:45 C238 -/-, 2/- AHZ100002
Židé v pozdním středověku a raném novověku: dějiny a kultura Sládek, P. St/Wed 10:50 - 11:35 C238 -/-, 1/1 AHZ100008
Sládek, P. St/Wed 11:40 - 12:25 C238
PVP 2: Židovská kultura a židovské jazyky (Bc1 od 2019/20)
Diasporic Modernities: Introduction to Modern and Contemporary Yiddish and Ladino Cultures Szymaniak, K. 
August-Zarebska, A. 
Bloková výuka 18. - 22. 5. 2020 -/-, 1/1 AHZ100031
Hliněné synagogy a melláhy jižního Maroka Ziss, D. Čt/Thu 14:10 - 14:55 C238 -/-, 1/1 AHZ100029
Ziss, D. Čt/Thu 15:00 - 15:45 C238
Moderní jidiš literatura Vinš, P. Pá/Fri 09:10 - 09:55 C234 -/-, 1/1 AHZ100030
Vinš, P. Pá/Fri 10:00 - 10:45 C234
Úvod do studia dějepisu pro judaisty a hebraisty Kocman, P. St/Wed
( Lichý týden )
12:30 - 15:30 C238 -/-, -/2 AHZ100026
Early Modern Judaism Davis, J. St/Wed
( Sudý týden )
12:30 - 15:30 C238 -/-, -/2 AHZ100033
Židovské dějiny 20. století: České země a svět Wein, M. Pá/Fri 12:30 - 13:15 C234 -/-, 1/1 AHZ100028
Wein, M. Pá/Fri 13:20 - 14:05 C234
Hebraistika Bc1 (od 2011)
Povinné předměty doporučené pro 3. ročník (Bc1 od 11/12)
Bakalářský seminář hebraistiky Žonca, M. Po/Mon 15:50 - 17:25 C238 -/2, -/2 AHB100027
Dějiny Židů ve východní Evropě (1772-1914), sionismus a židovský (diasporický) nacionalismus Zouplna, J. St/Wed 09:10 - 10:45 1.08 -/-, 2/- AHB100026
Interpretace moderních hebrejských textů Boušek, D. Čt/Thu 10:50 - 12:25 C238 -/2, -/2 AHB100024
Interpretace textů Starého zákona II Žonca, M. Po/Mon 10:50 - 12:25 C238 -/2, -/2 AHB100021
Moderní hebrejská literatura Boušek, D. St/Wed 17:30 - 19:05 C238 2/-, 2/- AHB100023
Praktický kurz moderní hebrejštiny III Boušek, D.
Ziss, D.
St/Wed 15:50 - 17:25 C238 -/4, -/4 AHB100020
Čt/Thu 15:50 - 17:25 C238
Seminář hebraistiky II (literární) Davis, J. St/Wed
( Sudý týden )
12:30 - 15:30 C238 -/2, -/2 AHB100025
Seminář hebraistiky I (jazykový) Žonca, M. Po/Mon 12:30 - 14:05 C238 -/2, -/2 AHB100022
Blízkovýchodní studia: Dějiny a kultury Blízkého východu a severní Afriky NMgr1 (od 2019)
Povinné předměty za celé studium (Mgr1 od 19/20)
Vybrané přístupy ke studiu blízkovýchodních dějin Malečková, J. Út/Tue 10:50 - 11:35 1.08 -/-, 1/1 ABV500004
Malečková, J. Út/Tue 11:40 - 12:25 1.08
PVP 1: Hlavní pramenný jazyk (Mgr1 od 19/20)
Modul 1: Jazykové kompetence arabština (NMgr1 od 19/20)
Arabský dialekt II Hassan, M. Po/Mon 17:30 - 19:05 C234 -/-, -/2 ABV500016
Pokročilý kurs spisovné arabštiny II Ondráš, F. Út/Tue 12:30 - 14:05 C427 -/-, -/2 ABV500012
Modul 2: Jazykové kompetence perština (NMgr1 od 19/20)
Pokročilý kurs moderní perštiny II Khademi, M. Po/Mon 15:50 - 17:25 C234 -/-, -/2 ABV500024
PVP 2: Dějiny a kultury Blízkého východu a severní Afriky (Mgr1 od 19/20)
Debating Democracy and Authoritarianism in the Middle East and North Africa Jermanová, T. Po/Mon 14:10 - 14:55 C238 -/-, 1/1 ABV500037
Jermanová, T. Po/Mon 15:00 - 15:45 C238
Selected Topics in Middle Eastern Studies II Taglia, S. Čt/Thu 17:30 - 18:15 1.08 -/-, 1/1 ABV100064
Taglia, S. Čt/Thu 18:20 - 19:05 1.08
Turecko za vlády AKP (2002-2020)

(Výuka předmetu probíhá od 25. 2. - 3. 4. 2020.)
Drechselová, L. Út/Tue 17:30 - 19:05 C238 -/-, 1/1 ABV100078
Drechselová, L. Pá/Fri 10:50 - 12:25 C234
Aktuální problémy Blízkého východu Jermanová, T.  Čt/Thu 12:30 - 13:15 1.08 -/-, 1/1 ABV500038
Jermanová, T. Čt/Thu 13:20 - 14:05 1.08
Dějiny Židů ve východní Evropě (1772-1914), sionismus a židovský (diasporický) nacionalismus Zouplna, J. St/Wed 9:10 - 10:45 1.08 -/-, 2/- AHB100026
PVP 3: Náboženství a religiozita Blízkého východu a severní Afriky (Mgr1 od 19/20)
Islamic Law and Society II (Reading Seminar) Ženka, J. Út/Tue 14:10 - 15:45 C234 -/-, -/2 ABV100081
Základní koncepty judaismu Sládek, P. St/Wed 9:10 - 10:45 C238 -/-, 2/- AHZ100002
Další předměty
Arabská konverzace II Hassan, M. Čt/Thu 17:30 - 19:05 C234 -/-, -/2 ABV100076
Arabština pro religionisty III. Rumpl, J. St/Wed 15:50 - 16:35 C234 -/-, 1/1 ARB500043
Rumpl, J. St/Wed 16:40 - 17:25 C234
Četba a gramatická analýza tureckých textů Láznička, M. Po/Mon 10:50 - 12:25 1.08 -/-, -/2 ATR10026
Paleography of Early Modern Ashkenaz II Sixtová, O.
Sládek, P.
Út/Tue 17:30 - 18:15 C237 -/-, 1/1 AHZ100024
Sixtová, O.
Sládek, P.
Út/Tue 18:20 - 19:05 C237
Teoreticko-metodologický seminář I
Doktorandský seminář I
Malečková, J.
Boušek, D. 
Čt/Thu 09:10 - 10:45 C238 -/2, -/2 AXBVTMS01
AXBVDOS01