Název předmětu | Rozsah | Kód(y) SIS | Atest | Kredity | ZS |
Forma výuky | Den | Čas | Místnost | Odkaz | Vyučující |
Historie Bc1 (od 2013) | |||||
Povinné předměty doporučené pro 1. ročník (Bc1 od 11/12) | |||||
České středověké dějiny (do počátku 16. století) A | 2/-, 2/- | AHS111006 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 09:10 - 10:45 | P200 | Bobková, L. Nejedlý, M. Žemlička, J. |
|
Dějiny pravěku | 2/-, -/- | AHS111003 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 09:10 - 10:45 | P200 | Popelka, M. | |
Dějiny starověku | 2/-, 2/- | AHS111004 | Zk | 5 | USD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 10:50 - 12:25 | P301 | Souček, J. | |
Duchovní a materiální kultura v dějinách | 2/-, 2/- | AHS111005 | Zk | 5 | USD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 15:50 - 17:25 | P301 | Drška, V. Klusáková, L. Picková, D. |
|
Pomocné vědy historické | 1/1, 1/1 | AHS111002 | Z+Zk | 5 | USD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 08:20 - 09:05 | P200 | Dobeš, J. Ebelová, I. Holá, M. Šouša, J. Woitschová, K. |
|
Seminář / Seminar | Po/Mon | 08:20 - 09:05 | P200 | Holá, M. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 08:20 - 09:05 | P200 | Woitschová, K. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 07:30 - 08:15 | P209 | Dobeš, J. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 08:20 - 09:05 | P209 | Pátková, H. | |
Seminář k českým středověkým dějinám | -/2, -/2 | AHS111018 | Z, Z | 4 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 14:10 - 15:45 | P201 | Zilynská, B. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | P200 | Nejedlý, M. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P201 | Velička, T. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 14:10 - 15:45 | P200 | Velička, T. | |
Seminář ke světovým středověkým dějinám (do počátku 16. století) | -/2, -/2 | AHS111021 | Z, Z | 4 | USD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | P209 | Drška, V. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 10:50 - 12:25 | P209 | Drška, V. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 14:10 - 15:45 | P209 | Suchánek, D. | |
Světové středověké dějiny (do počátku 16. století) A | 2/-, 2/- | AHS111007 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P301 | Drška, V. Picková, D. Suchánek, D. |
|
Úvod do studia historie | -/2, -/2 | AHS111001 | Z, Zk | 4 | USD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 10:50 - 12:25 | P201 | Štaif, J. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 10:50 - 12:25 | P208 | Čechurová, J. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P201 | Jakubec, I. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:45 | P301 | Vojtěchovský, O. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 15:50 - 17:25 | P200 | Šedivý, I. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:25 | P306 | Drška, V. Picková, D. Suchánek, D. |
|
Povinné předměty doporučené pro 2. ročník (Bc1 od 11/12) | |||||
České raně novověké dějiny (od počátku 16. do konce 18. století) A | 2/-, 2/- | AHS111008 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 10:50 - 12:25 | P200 | Šedivá Koldinská, M. | |
Hospodářské dějiny (od poloviny 18. století do r. 1945) A | 2/-, 2/- | AHS111010 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | P301 | Jakubec, I. Jančík, D. Kubů, E. |
|||
Seminář k českým raně novověkým dějinám (od poč. 16. do konce 18. stol.) | -/2, -/2 | AHS111019 | Z, Z | 4 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 07:30 - 09:05 | P201 | Zdichynec, J. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:45 | P200 | Holý, M. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 14:10 - 15:45 | P201 | Zdichynec, J. | |
Seminář ke světovým novověkým dějinám (od počátku 16. století do roku 1918) | -/2, -/2 | AHS111022 | Z, Z | 4 | USD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 09:10 - 10:45 | P302A | Kubiš, K. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 10:50 - 12:25 | P302A | Valkoun, J. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:45 | P302A | Valkoun, J. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 10:50 - 12:25 | P302A | Stellner, F. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 14:10 - 15:45 | P302A | Valkoun, J. | |
Seminář k hospodářským dějinám (od pol. 18. stol. do r. 1945) | -/2, -/2 | AHS111024 | Z, Z | 4 | UHSD |
Seminář / Seminar | C105 | Jakubec, I. | |||
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 09:10 - 10:45 | C117 | Štolleová, B. | |
Seminář k sociálním dějinám (od pol. 18. stol. do roku 1945) | -/2, -/2 | AHS111025 | Z, Z | 4 | UHSD |
Seminář / Seminar | C105 | Rákosník, J. | |||
Seminář / Seminar | C049 | Bernášek, B. | |||
Seminář / Seminar | St/Wed | 17:30 - 19:05 | C117 | Bernášek, B. | |
Sociální dějiny (od poloviny 18. století do roku 1945) A | 2/-, 2/- | AHS111011 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | P301 | Štaif, J. | |||
Světové novověké dějiny (od počátku 16. století do roku 1918) A | 2/-, 2/- | AHS111009 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P301 | Skřivan, A. | |
PVP4: Bakalářský seminář I (Bc1 od 11/12) | |||||
Bakalářský seminář I - Ústav hospodářských a sociálních dějin | -/2, -/2 | AHS111028 | Z, Zk | 5 | UHSD |
Seminář / Seminar | C108 | Jakubec, I. | |||
Seminář / Seminar | Út/Tue | 19:10 - 20:45 | C117 | Lorenz, T. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 17:30 - 19:05 | C105 | Pullmann, M. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 15:50 - 17:25 | C108 | Jančík, D. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | C108 | Rákosník, J. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 15:50 - 17:25 | C108 | Kubů, E. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 17:30 - 19:05 | C108 | Kubů, E. Šouša, J. |
|
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | C117 | Štaif, J. | |
Seminář / Seminar | Spurný, M. | ||||
Bakalářský seminář I - Ústav světových dějin | -/2, -/2 | AHS111012 | Z, Zk | 5 | USD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 07:30 - 09:05 | P302B | Kubiš, K. | |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 15:50 - 17:25 | P302B | Vojtěchovský, O. | |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 15:50 - 17:25 | P306 | Picková, D. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P306 | Drška, V. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:25 | P306 | Suchánek, D. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P306 | Županič, J. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P306 | Horčička, V. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:45 | P306 | Skřivan, A. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 15:50 - 17:25 | P204 | Kovář, M. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 17:30 - 19:05 | P302B | Klusáková, L. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 17:30 - 19:05 | P209 | Koura, J. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:25 | P204 | Soukup, J. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 10:50 - 12:25 | P206 | Valkoun, J. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 12:30 - 14:05 | P306 | Stellner, F. | |
Bakalářský seminář I–II pro Ústav českých dějin (Bc1 od 11/12) | |||||
VS Aristokraté, žoldnéři, vizionáři. Člověk v českých dějinách 1500-1650 I | -/2, -/2 | AHS111057 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P205 | Šedivá Koldinská, M. | |
VS České dějiny pozdního středověku: společnost, kultura, myšlení | -/2, -/2 | AHS111032 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:25 | P211 | Zilynská, B. | |
VS Česko-francouzský historický seminář | -/2, -/2 | AHS111033 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 09:10 - 10:45 | P201 | Nejedlý, M. Svátek, J. Žůrek, V. |
|
VS Československá společnost v soudobých dějinách | -/2, -/2 | AHS111051 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:25 | P208 | Randák, J. | |
VS Československo / Česká a Slovenská republika a svět 1945-2004 | -/2, -/2 | AHS111073 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P208 | Rychlík, J. | |
VS Češi a jejich sousedé | -/2, -/2 | AHS111055 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 14:10 - 15:45 | P208 | Michela, M. | |
VS Dějiny dějepisectví - soudobá česká historická kultura | -/2, -/2 | AHS111035 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P205 | Beneš, Z. | |
VS Dějiny jako mediální téma. Filmové, literární a publicistické obrazy raného novověku | -/2, -/2 | AHS111060 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P205 | Šedivá Koldinská, M. | |
VS Dějiny osídlení ve středověku | -/2, -/2 | AHS111036 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 09:10 - 10:45 | Centrum medievistických studií, pracovna | Klápště, J. Žemlička, J. |
|
VS Dějiny vojenství od r. 1789 po současnost | -/2, -/2 | AHS111037 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:25 | P201 | Šedivý, I. | |
VS Historická edukace | -/2, -/2 | AHS111076 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 17:30 - 19:05 | P205 | Beneš, Z. | |
VS Historická kultura | -/2, -/2 | AHS111075 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P409 | Činátl, K. | |
VS Komunikační sítě ve středověku | -/2, -/2 | AHS111071 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 15:50 - 17:25 | P211 | Velička, T. | |
VS Koruna česká ve 14.–18. století, stát, společnost, kultura | -/2, -/2 | AHS111058 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:45 | P211 | Bobková, L. Zdichynec, J. |
|
VS Král a ti druzí (česká pozdněstředověká společnost, kultura) | -/2, -/2 | AHS111040 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P201 | Bobková, L. | |
VS Kulturní dějiny raného novověku | -/2, -/2 | AHS111056 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 15:50 - 17:25 | P205 | Holý, M. | |
VS Muzejnictví | -/2, -/2 | AHS111070 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 14:10 - 15:45 | Národní muzeum | Stehlík, M. | |
VS Národ sobě 1818-1918 | -/2, -/2 | AHS111042 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P208 | Pokorná, M. | |
VS Osvícenství a proměny preindustriální společnosti cca 1680 – 1835 | -/2, -/2 | AHS111074 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:25 | P205 | Tinková, D. | |
VS Problémy české společnosti ve 20. století | -/2, -/2 | AHS111052 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | P208 | Čechurová, J. | |
VS Přístupy k historické změně: případ pozdního socialismu a post-socialismu | -/2, -/2 | AHS111072 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 15:50 - 17:25 | P205 | Kopeček, M. | |
VS Řeholní život v pozdním středověku a raném novověku | -/2, -/2 | AHS111044 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P211 | Zdichynec, J. | |
VS Všední den v memoárové literatuře | -/2, -/2 | AHS111047 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 14:10 - 15:45 | P208 | Hlavačka, M. | |
Povinné předměty doporučené pro 3. ročník (Bc1 od 11/12) | |||||
České moderní a soudobé dějiny (od konce 18. století do současnosti) A | 2/-, 2/- | AHS111014 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 12:30 - 14:05 | P200 | Čechurová, J. Hlavačka, M. Randák, J. |
|
Historiografie A | 1/1, 1/1 | AHS111013 | Z+Zk | 8 | UCD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 17:30 - 18:15 | P200 | Pullmann, M. | |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 15:50 - 16:35 | P200 | Činátl, K. | |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 10:50 - 11:35 | P200 | Beneš, Z. | |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 12:30 - 13:15 | P209 | Drška, V. Koura, J. Picková, D. Suchánek, D. |
|
Seminář / Seminar | Beneš, Z. Činátl, K. Mrňka, J. |
||||
Seminář / Seminar | Po/Mon | 18:20 - 19:05 | P200 | Pullmann, M. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 16:40 - 17:25 | P200 | Činátl, K. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 11:40 - 12:25 | P200 | Beneš, Z. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 13:20 - 14:05 | P209 | Drška, V. Koura, J. Picková, D. Suchánek, D. |
|
Hospodářské a sociální dějiny (od roku 1945 do současnosti) A | 2/-, 2/- | AHS111016 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | P301 | Pullmann, M. Rákosník, J. Spurný, M. |
|||
Seminář k českým moderním a soudobým dějinám (od konce 18. stol. do souč.) | -/2, -/2 | AHS111020 | Z, Z | 4 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P200 | Čechurová, J. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 09:10 - 10:45 | P201 | Pokorná, M. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 07:30 - 09:05 | P201 | Randák, J. | |
Seminář ke světovým nejnovějším dějinám (od roku 1918 do součastnosti) | -/2, -/2 | AHS111023 | Z, Z | 4 | USD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 12:30 - 14:05 | P302A | Soukup, J. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P302A | Vojtěchovský, O. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 10:50 - 12:25 | P209 | Koura, J. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:25 | P209 | Kotrman, V. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 09:10 - 10:45 | P302A | Valkoun, J. | |
Seminář k hospodářským a sociálním dějinám (od roku 1945 do současnosti) | -/2, -/2 | AHS111026 | Z, Z | 4 | UHSD |
Seminář / Seminar | C105 | Kolář, J. | |||
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:25 | C117 | Spurný, M. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 14:10 - 15:45 | C117 | Spurný, M. | |
Světové nejnovější dějiny (od roku 1918 do současnosti) A | 2/-, 2/- | AHS111015 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P301 | Kovář, M. | |
PVP5: Bakalářský seminář II (Bc1 od 11/12) | |||||
Bakalářský seminář II - Ústav hospodářských a sociálních dějin | -/2, -/2 | AHS111030 | Z, Zk | 5 | UHSD |
Seminář / Seminar | C108 | Jakubec, I. | |||
Seminář / Seminar | Út/Tue | 19:10 - 20:45 | C117 | Lorenz, T. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 17:30 - 19:05 | C105 | Pullmann, M. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 15:50 - 17:25 | C108 | Jančík, D. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | C108 | Rákosník, J. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 15:50 - 17:25 | C108 | Kubů, E. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 17:30 - 19:05 | C108 | Kubů, E. Šouša, J. |
|
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | C117 | Štaif, J. | |
Seminář / Seminar | Spurný, M. | ||||
Bakalářský seminář II - Ústav světových dějin | -/2, -/2 | AHS111017 | Z, Zk | 5 | USD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 07:30 - 09:05 | P302B | Kubiš, K. | |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 15:50 - 17:25 | P302B | Vojtěchovský, O. | |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 15:50 - 17:25 | P306 | Picková, D. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P306 | Drška, V. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:25 | P306 | Suchánek, D. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P306 | Županič, J. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P306 | Horčička, V. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:45 | P306 | Skřivan, A. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 15:50 - 17:25 | P204 | Kovář, M. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 17:30 - 19:05 | P302B | Klusáková, L. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 17:30 - 19:05 | P209 | Koura, J. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:25 | P204 | Soukup, J. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 10:50 - 12:25 | P206 | Valkoun, J. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 12:30 - 14:05 | P306 | Stellner, F. | |
Seminář / Seminar | Tumis, S. | ||||
Bakalářský seminář I pro Ústav českých dějin (Bc2 od 11/12) | |||||
VS Aristokraté, žoldnéři, vizionáři. Člověk v českých dějinách 1500-1650 I | -/2, -/2 | AHS111057 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P205 | Šedivá Koldinská, M. | |
VS České dějiny pozdního středověku: společnost, kultura, myšlení | -/2, -/2 | AHS111032 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:25 | P211 | Zilynská, B. | |
VS Česko-francouzský historický seminář | -/2, -/2 | AHS111033 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 09:10 - 10:45 | P201 | Nejedlý, M. Svátek, J. Žůrek, V. |
|
VS Československá společnost v soudobých dějinách | -/2, -/2 | AHS111051 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:25 | P208 | Randák, J. | |
VS Československo / Česká a Slovenská republika a svět 1945-2004 | -/2, -/2 | AHS111073 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P208 | Rychlík, J. | |
VS Češi a jejich sousedé | -/2, -/2 | AHS111055 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 14:10 - 15:45 | P208 | Michela, M. | |
VS Dějiny dějepisectví - soudobá česká historická kultura | -/2, -/2 | AHS111035 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P205 | Beneš, Z. | |
VS Dějiny jako mediální téma. Filmové, literární a publicistické obrazy raného novověku | -/2, -/2 | AHS111060 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P205 | Šedivá Koldinská, M. | |
VS Dějiny osídlení ve středověku | -/2, -/2 | AHS111036 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 09:10 - 10:45 | Centrum medievistických studií, pracovna | Klápště, J. Žemlička, J. |
|
VS Dějiny vojenství od r. 1789 po současnost | -/2, -/2 | AHS111037 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:25 | P201 | Šedivý, I. | |
VS Historická edukace | -/2, -/2 | AHS111076 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 17:30 - 19:05 | P205 | Beneš, Z. | |
VS Historická kultura | -/2, -/2 | AHS111075 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P409 | Činátl, K. | |
VS Komunikační sítě ve středověku | -/2, -/2 | AHS111071 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 15:50 - 17:25 | P211 | Velička, T. | |
VS Koruna česká ve 14.–18. století, stát, společnost, kultura | -/2, -/2 | AHS111058 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:45 | P211 | Bobková, L. Zdichynec, J. |
|
VS Král a ti druzí (česká pozdněstředověká společnost, kultura) | -/2, -/2 | AHS111040 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P201 | Bobková, L. | |
VS Kulturní dějiny raného novověku | -/2, -/2 | AHS111056 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 15:50 - 17:25 | P205 | Holý, M. | |
VS Muzejnictví | -/2, -/2 | AHS111070 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 14:10 - 15:45 | Národní muzeum | Stehlík, M. | |
VS Národ sobě 1818-1918 | -/2, -/2 | AHS111042 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P208 | Pokorná, M. | |
VS Osvícenství a proměny preindustriální společnosti cca 1680 – 1835 | -/2, -/2 | AHS111074 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:25 | P205 | Tinková, D. | |
VS Problémy české společnosti ve 20. století | -/2, -/2 | AHS111052 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | P208 | Čechurová, J. | |
VS Přístupy k historické změně: případ pozdního socialismu a post-socialismu | -/2, -/2 | AHS111072 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 15:50 - 17:25 | P205 | Kopeček, M. | |
VS Řeholní život v pozdním středověku a raném novověku | -/2, -/2 | AHS111044 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P211 | Zdichynec, J. | |
VS Všední den v memoárové literatuře | -/2, -/2 | AHS111047 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 14:10 - 15:45 | P208 | Hlavačka, M. | |
PVP1: České dějiny (Bc1 od 11/12) | |||||
PVP 1 Česká koruna mezi středověkem a raným novověkem I: Koruna ve Svaté říši a se Svatou říší | 2/-, -/- | AHSV00623 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 10:50 - 12:25 | P201 | Bobková, L. Zdichynec, J. |
|
PVP 1 Česká města mezi středověkem a industrializací | 2/-, -/- | AHSV00809 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 15:50 - 17:25 | Ústav dějin a Archiv Univerzity Karlovy, pracovna dr. Ďurčanskéh | Ďurčanský, M. | |
PVP 1 Československo a střední Evropa 1945-1992 | 2/-, -/- | AHSV00793 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 12:30 - 14:05 | P201 | Michela, M. Randák, J. Rychlík, J. |
|
PVP 1 Dějiny odjinud aneb perspektivy a regionality v moderních dějinách českých zemí | -/2, -/- | AHSV00840 | Zk | 4 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 15:50 - 17:25 | P201 | Fapšo, M. Randák, J. |
|
PVP 1 Dějiny podkarpatské Rusi 1918-1939 | 2/-, -/- | AHSV00674 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 10:50 - 12:25 | P200 | Rychlík, J. | |
PVP 1 Dějiny Slovenska do roku 1918 | 2/-, -/- | AHSV00775 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 18:20 - 19:55 | P200 | Stehlík, M. | |
PVP 1 Dějiny Slovenska III. (1945-1992) | 2/-, -/- | AHSV00765 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | P301 | Rychlík, J. | |
PVP 1 Didaktika soudobých dějin | 2/-, -/- | AHSV00370 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 15:50 - 17:25 | P205 | Činátl, K. | |
PVP 1 Doba poděbradská ve svědectví současníků | 2/-, -/- | AHSV00512 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 15:50 - 17:25 | P201 | Zilynská, B. | |
PVP 1 Chapters in the early Czech history | 2/-, -/- | AHSV00851 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | |||||
PVP 1 Jak psát dějiny? Styly historiografie | 2/-, -/- | AHSV00698 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | P201 | Činátl, K. | |
PVP 1 Katolické řády a život v klášterech v českých zemích raného novověku | 2/-, -/- | AHSV00813 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 09:10 - 10:45 | P217 | Mikulec, J. | |
PVP 1 Metodologické otázky soudobé evropské medievistiky | 2/-, -/- | AHSV00819 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 10:50 - 12:25 | P201 | Nejedlý, M. Svátek, J. Žůrek, V. |
|
PVP 1 Milestones of Modern Czech History I (1918–1945) | 2/-, -/- | AHSV00837 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 14:10 - 15:45 | P201 | Rychlík, J. Stehlík, M. Šedivý, I. |
|
PVP 1 Nacismus ve 20. století | 2/-, -/- | AHSV00817 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 14:10 - 15:45 | P200 | Kyncl, V. | |
PVP 1 Osvícenství v českých zemích I – Stát, Bůh, poddaný | 2/-, -/- | AHSV00815 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 09:10 - 10:45 | P205 | Tinková, D. | |
PVP 1 Paleografie a diplomatika raného novověku. Propedeutika I | 2/-, -/- | AHSV00689 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Ebelová, I. | ||||
PVP 1 Památková péče v českých zemích | 2/-, -/- | AHSV00734 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 17:30 - 19:05 | P201 | Bolom, S. | |
PVP 1 Panovnický dvůr v raném novověku. Teorie, koncepty, problémy | 2/-, -/- | AHSV00811 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Pá/Fri | 12:30 - 14:05 | P201 | Hrbek, J. | |
PVP 1 Politika paměti | 2/-, -/- | AHSV00827 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 17:30 - 19:05 | P201 | Beneš, Z. | |
PVP 1 Práce s historiografickým textem I | 2/-, -/- | AHSV00847 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 14:10 - 14:55 | P205 | Tinková, D. | |
PVP 1 Problémy současné historiografie I | 2/-, -/- | AHSV00843 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 12:30 - 13:15 | P208 | Tinková, D. | |
PVP 1 Osobnosti české politické pravice | 2/-, -/- | AHSV00302 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 14:10 - 15:45 | P200 | Čechurová, J. | |
PVP1 Kolektivizace českého venkova 1948 – 1960 | 2/-, -/- | AHSV00349 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 16:40 - 18:15 | P200 | Stehlík, M. | |
PVP2: Světové dějiny (Bc1 od 11/12) | |||||
PVP 2 Dějiny Ruského impéria a Sovětského svazu ve 20. století | 2/-, -/- | AHSV10101 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | Pá/Fri | 09:10 - 10:45 | P301 | Stellner, F. | |
PVP 2 Otonská říše očima Widukinda z Corvey | 2/-, -/- | AHSV10831 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P209 | Izdný, J. | |
PVP 2 Stát, společnost a kultura středověku | 2/-, -/- | AHSV10336 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 14:10 - 15:45 | P209 | Picková, D. | |
PVP 2 Stříbrný věk: ruská předrevoluční kultura | 2/-, -/- | AHSV10825 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 17:30 - 19:05 | P301 | Tumis, S. | |
PVP 2 Svět klášterů - řeholní život od antiky po moderní dobu | 2/-, -/- | AHSV10847 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 15:50 - 17:25 | P209 | Suchánek, D. | |
PVP 2 Zahraniční politika Spojených států amerických vůči Latinské Americe v 19. a 20. století | 2/-, -/- | AHSV10837 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 15:50 - 17:25 | P209 | Koura, J. | |
PVP3: Hospodářské a sociální dějiny (Bc1 od 11/12) | |||||
PVP 3 - Deutsch für Historiker II. | 2/-, -/- | AHSV20254 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 17:30 - 19:05 | C117 | Lorenz, T. |