Název předmětu | Rozsah | Kód(y) SIS | Atest | Kredity | ZS |
Forma výuky | Den | Čas | Místnost | Odkaz | Vyučující |
Historie Bc1 (od 2013) | |||||
Povinné předměty doporučené pro 1. ročník (Bc1 od 11/12) | |||||
České středověké dějiny (do počátku 16. století) A | 2/-, 2/- | AHS111006 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 09:10 - 10:45 | P200 | Bobková, L. Nejedlý, M. Žemlička, J. |
|
Dějiny pravěku | 2/-, -/- | AHS111003 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 09:10 - 10:45 | P200 | Popelka, M. | |
Dějiny starověku | 2/-, 2/- | AHS111004 | Zk | 5 | USD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 10:50 - 12:25 | P301 | Souček, J. | |
Duchovní a materiální kultura v dějinách | 2/-, 2/- | AHS111005 | Zk | 5 | USD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 15:50 - 17:25 | P301 | Drška, V. Klusáková, L. Picková, D. |
|
Pomocné vědy historické | 1/1, 1/1 | AHS111002 | Z+Zk | 5 | USD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 08:20 - 09:05 | P200 | Dobeš, J. Ebelová, I. Holá, M. Šouša, J. Woitschová, K. |
|
Seminář / Seminar | Ebelová, I. | ||||
Seminář / Seminar | Po/Mon | 07:30 - 08:15 | P200 | Holá, M. | |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 08:20 - 09:05 | P200 | Holá, M. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 08:20 - 09:05 | P200 | Woitschová, K. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 07:30 - 08:15 | P200 | Ebelová, I. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 07:30 - 08:15 | P209 | Dobeš, J. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 08:20 - 09:05 | P209 | Pátková, H. | |
Seminář k českým středověkým dějinám | -/2, -/2 | AHS111018 | Z, Z | 4 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 14:10 - 15:45 | P201 | Zilynská, B. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | P200 | Nejedlý, M. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 14:10 - 15:45 | P200 | Velička, T. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 17:30 - 19:05 | P301 | Velička, T. | |
Seminář ke světovým středověkým dějinám (do počátku 16. století) | -/2, -/2 | AHS111021 | Z, Z | 4 | USD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:40 | P209 | Drška, V. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 10:50 - 12:20 | P201 | Drška, V. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 07:30 - 09:00 | P209 | Smrž, P. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 09:10 - 10:40 | P209 | Smrž, P. | |
Světové středověké dějiny (do počátku 16. století) A | 2/-, 2/- | AHS111007 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P301 | Drška, V. Picková, D. Suchánek, D. |
|
Úvod do studia historie | -/2, -/2 | AHS111001 | Z, Zk | 4 | USD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 10:50 - 12:25 | P201 | Štaif, J. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 10:50 - 12:25 | P208 | Čechurová, J. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P201 | Jakubec, I. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 14:10 - 15:45 | P201 | Zilynská, B. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 10:50 - 12:25 | P302A | Vojtěchovský, O. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 15:50 - 17:25 | P200 | Šedivý, I. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:25 | P306 | Drška, V. Picková, D. Suchánek, D. |
|
Povinné předměty doporučené pro 2. ročník (Bc1 od 11/12) | |||||
České raně novověké dějiny (od počátku 16. do konce 18. století) A | 2/-, 2/- | AHS111008 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 14:10 - 15:45 | P200 | Čechura, J. | |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 10:50 - 12:25 | P200 | Šedivá Koldinská, M. Zdichynec, J. |
|
Hospodářské dějiny (od poloviny 18. století do r. 1945) A | 2/-, 2/- | AHS111010 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 15:50 - 17:25 | P301 | Kubů, E. | |
Seminář k českým raně novověkým dějinám (od poč. 16. do konce 18. stol.) | -/2, -/2 | AHS111019 | Z, Z | 4 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 07:30 - 09:05 | P201 | Zdichynec, J. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:45 | P200 | Holý, M. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 14:10 - 15:45 | P208 | Zdichynec, J. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 14:10 - 15:45 | P205 | Hrbek, J. | |
Seminář ke světovým novověkým dějinám (od počátku 16. století do roku 1918) | -/2, -/2 | AHS111022 | Z, Z | 4 | USD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 09:10 - 10:40 | P302A | Kubiš, K. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:00 | P302A | Valkoun, J. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 14:10 - 15:40 | P302A | Valkoun, J. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 10:50 - 12:20 | P302A | Stellner, F. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 14:10 - 15:40 | P302A | Valkoun, J. | |
Seminář k hospodářským dějinám (od pol. 18. stol. do r. 1945) | -/2, -/2 | AHS111024 | Z, Z | 4 | UHSD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 12:30 - 14:05 | C105 | Jakubec, I. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 17:30 - 19:05 | C105 | Jančík, D. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P200 | Štolleová, B. | |
Seminář k sociálním dějinám (od pol. 18. stol. do roku 1945) | -/2, -/2 | AHS111025 | Z, Z | 4 | UHSD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 07:30 - 09:05 | C105 | Rákosník, J. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:45 | C105 | Bernášek, B. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 15:50 - 17:25 | C105 | Bernášek, B. | |
Sociální dějiny (od poloviny 18. století do roku 1945) A | 2/-, 2/- | AHS111011 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | P301 | Štaif, J. | |||
Světové novověké dějiny (od počátku 16. století do roku 1918) A | 2/-, 2/- | AHS111009 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P301 | Skřivan, A. | |
PVP4: Bakalářský seminář I (Bc1 od 11/12) | |||||
Bakalářský seminář I - Ústav hospodářských a sociálních dějin | -/2, -/2 | AHS111028 | Z, Zk | 5 | UHSD |
Seminář / Seminar | Pullmann, M. | ||||
Seminář / Seminar | Lorenz, T. | ||||
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | C108 | Rákosník, J. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | C117 | Štaif, J. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 17:30 - 19:05 | C117 | Spurný, M. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | C117 | Jakubec, I. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | C108 | Jančík, D. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 15:50 - 17:25 | C108 | Kubů, E. | |
Seminář / Seminar | Kubů, E. Šouša, J. |
||||
Bakalářský seminář I - Ústav světových dějin | -/2, -/2 | AHS111012 | Z, Zk | 5 | USD |
Tradiční a moderní v evropském novověku | Po/Mon | 07:30 - 09:00 | P302B | Kubiš, K. | |
Spojené státy americké a Evropa ve 20. století | Po/Mon | 10:00 - 11:30 | P204 | Koura, J. | |
Dějiny jihovýchodní a východní Evropy v 19. a 20. století | Ne/Sun | 00:00 - 01:30 | Pelikán, J. | ||
Šlechta rakouské monarchie / Seminář lichtenštejnských studií / Dvory a aliance, státy a politici: střední a východní Evropa v letech 1550–1918 | Po/Mon | 14:10 - 15:40 | P306 | Županič, J. | |
Střední a východní Evropa v raném středověku / Východní a jihovýchodní Evropa ve středověku | Po/Mon | 10:50 - 12:20 | P306 | Picková, D. | |
Evropa ve 20. století: Politika a společnost / Komunistická hnutí, strany a režimy | Po/Mon | 15:50 - 17:20 | P302B | Vojtěchovský, O. | |
Stát a společnost raného a vrcholného středověku latinského Západu | Út/Tue | 12:30 - 14:00 | P306 | Drška, V. | |
Vybrané kapitoly z církevních dějin | Út/Tue | 15:50 - 17:20 | P306 | Suchánek, D. | |
Velmocenská politika ve světě 1917–1991 / Integrační proces v západní Evropě ve 20. století / Seminář lichtenštejnských studií | St/Wed | 12:30 - 14:00 | P306 | Horčička, V. | |
Zahraniční a koloniální politika velmocí v letech 1648-1914 | St/Wed | 14:10 - 15:40 | P306 | Skřivan, A. | |
Dějiny západní Evropy a USA v 19.-20. století / Dějiny Anglie (Velké Británie) a jejího impéria v 16.–20. století / Kulturní a sportovní dějiny Evropy a USA ve 20. století | St/Wed | 14:10 - 15:40 | P204 | Kovář, M. | |
Španělsko ve 20. století / Latinská Amerika ve 20. století / Velká Británie ve 20. století / Británie a Afrika ve 20. století | Čt/Thu | 10:50 - 12:20 | P204 | Soukup, J. | |
Hranice a identity v modernizující se Evropě | Čt/Thu | 12:30 - 14:00 | P302B | Klusáková, L. | |
Dějiny Blízkého a Středního východu v 19. a 20. století | Čt/Thu | 14:10 - 15:40 | P312 | Tumis, S. | |
Britské a francouzské impérium v 17.–20. století / Afrika v 19. století a v první polovině 20. století | Pá/Fri | 10:50 - 12:20 | P206 | Valkoun, J. | |
Afrika v 19. století a v první polovině 20. století / Britské a francouzské impérium v 17.–20. století | Pá/Fri | 14:10 - 15:40 | P204 | Stellner, F. | |
Bakalářský seminář I–II pro Ústav českých dějin (Bc1 od 11/12) | |||||
VS Aristokraté, žoldnéři, vizionáři. Člověk v českých dějinách 1500-1650 I | -/2, -/2 | AHS111057 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P205 | Šedivá Koldinská, M. | |
VS České dějiny pozdního středověku: společnost, kultura, myšlení | -/2, -/2 | AHS111032 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:25 | P211 | Zilynská, B. | |
VS Česko-francouzský historický seminář | -/2, -/2 | AHS111033 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 09:10 - 10:45 | P201 | Nejedlý, M. Svátek, J. Žůrek, V. |
|
VS Československá společnost v soudobých dějinách | -/2, -/2 | AHS111051 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:25 | P208 | Randák, J. | |
VS Československo 1945-1992 a svět | -/2, -/2 | AHS111066 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P208 | Rychlík, J. | |
VS Češi a jejich sousedé | -/2, -/2 | AHS111055 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 10:50 - 12:25 | P205 | Michela, M. | |
VS Dějiny dějepisectví - soudobá česká historická kultura | -/2, -/2 | AHS111035 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P205 | Beneš, Z. | |
VS Dějiny jako mediální téma. Filmové, literární a publicistické obrazy raného novověku | -/2, -/2 | AHS111060 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P205 | Šedivá Koldinská, M. | |
VS Dějiny medicíny a medicínského myšlení | -/2, -/2 | AHS111068 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 14:10 - 15:45 | P205 | Tinková, D. | |
VS Dějiny osídlení ve středověku | -/2, -/2 | AHS111036 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 09:10 - 10:45 | Centrum medievistických studií | Klápště, J. Žemlička, J. |
|
VS Dějiny ve veřejném prostoru: Jak se připravuje expozice Národního muzea | -/2, -/2 | AHS111065 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 15:50 - 17:25 | Nová budova Národního muzea, přednáškový sál H | Stehlík, M. | |
VS Dějiny vojenství od r. 1789 po současnost | -/2, -/2 | AHS111037 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:25 | P201 | Šedivý, I. | |
VS Didaktika dějepisu | -/2, -/2 | AHS111038 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:25 | P205 | Beneš, Z. | |
VS Koruna česká ve 14.–18. století, stát, společnost, kultura | -/2, -/2 | AHS111058 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P211 | Bobková, L. Zdichynec, J. |
|
VS Král a ti druzí (česká pozdněstředověká společnost, kultura) | -/2, -/2 | AHS111040 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:45 | P208 | Bobková, L. | |
VS Kulturní dějiny raného novověku | -/2, -/2 | AHS111056 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 17:30 - 19:05 | P205 | Holý, M. | |
VS Mezi ideologií a diskurzem: dějiny politického a sociálního myšlení jako historická disciplína | -/2, -/2 | AHS111064 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:45 | P205 | Kopeček, M. | |
VS Národ sobě 1818-1918 | -/2, -/2 | AHS111042 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Pokorná, M. | ||||
VS Obrazy minulosti | -/2, -/2 | AHS111054 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P409 | Činátl, K. | |
VS Osvícenství v českých zemích | -/2, -/2 | AHS111067 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P201 | Tinková, D. | |
VS Panovnický dvůr v předhusitském období. Každodenní život středověkého dvora a možnosti jeho výzkumu | -/2, -/2 | AHS111053 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 12:30 - 14:05 | P208 | Dvořáčková, D. Zelenka, J. |
|
VS Problémy české společnosti ve 20. století | -/2, -/2 | AHS111052 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | P208 | Čechurová, J. | |
VS Přemyslovská doba ve středoevropské dimenzi | -/2, -/2 | AHS111062 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 13:00 - 14:35 | Centrum medievistických studií | Žemlička, J. | |
VS Reálie, rituály a instituce barokní zbožnosti | -/2, -/2 | AHS111041 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:25 | P205 | Mikulec, J. | |
VS Řeholní život v pozdním středověku a raném novověku | -/2, -/2 | AHS111044 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P208 | Zdichynec, J. | |
VS Slavnosti, symboly a rituály v raném novověku | -/2, -/2 | AHS111063 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 15:50 - 17:25 | P205 | Holý, M. | |
VS Společnost v čes. zemích 1780-1938 | -/2, -/2 | AHS111045 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P208 | Velek, L. | |
VS Všední den v memoárové literatuře | -/2, -/2 | AHS111047 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 14:10 - 15:45 | P208 | Hlavačka, M. | |
VS Vybrané problémy studia raného novověku I | -/2, -/2 | AHS111048 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 09:10 - 10:45 | P205 | Čechura, J. | |
VS Vybrané problémy studia raného novověku II | -/2, -/2 | AHS111049 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 10:50 - 12:25 | P205 | Čechura, J. | |
VS Vybrané problémy univerzitních dějin ve 14.-20. století | -/2, -/2 | AHS111050 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Svobodný, P. Zilynská, B. |
||||
Povinné předměty doporučené pro 3. ročník (Bc1 od 11/12) | |||||
České moderní a soudobé dějiny (od konce 18. století do současnosti) A | 2/-, 2/- | AHS111014 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 12:30 - 14:05 | P200 | Čechurová, J. Hlavačka, M. Randák, J. |
|
Historiografie A | 1/1, 1/1 | AHS111013 | Z+Zk | 8 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 10:50 - 11:35 | P200 | Beneš, Z. | |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 17:30 - 19:00 | P301 | Mrňka, J. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 16:35 | P200 | Činátl, K. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 11:40 - 12:25 | P200 | Beneš, Z. Činátl, K. Mrňka, J. |
|
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:00 | P209 | Drška, V. Pešta, M. Picková, D. Suchánek, D. |
|
Seminář / Seminar | Út/Tue | 16:40 - 17:25 | P200 | Činátl, K. | |
Hospodářské a sociální dějiny (od roku 1945 do současnosti) A | 2/-, 2/- | AHS111016 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 14:10 - 15:45 | P301 | Rákosník, J. | |
Seminář k českým moderním a soudobým dějinám (od konce 18. stol. do souč.) | -/2, -/2 | AHS111020 | Z, Z | 4 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | P201 | Michela, M. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P200 | Čechurová, J. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 07:30 - 09:05 | P201 | Randák, J. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 15:50 - 17:25 | P200 | Velek, L. | |
Seminář ke světovým nejnovějším dějinám (od roku 1918 do součastnosti) | -/2, -/2 | AHS111023 | Z, Z | 4 | USD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 12:30 - 14:00 | P302A | Soukup, J. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:00 | P302A | Vojtěchovský, O. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 10:50 - 12:20 | P301 | Pešta, M. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:20 | P209 | Kotrman, V. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 12:30 - 14:00 | P302A | Valkoun, J. | |
Seminář k hospodářským a sociálním dějinám (od roku 1945 do současnosti) | -/2, -/2 | AHS111026 | Z, Z | 4 | UHSD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 14:10 - 15:45 | C117 | Spurný, M. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:25 | C117 | Spurný, M. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 07:30 - 09:05 | C105 | Kolář, J. | |
Světové nejnovější dějiny (od roku 1918 do současnosti) A | 2/-, 2/- | AHS111015 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P301 | Kovář, M. | |
PVP5: Bakalářský seminář II (Bc1 od 11/12) | |||||
Bakalářský seminář II - Ústav hospodářských a sociálních dějin | -/2, -/2 | AHS111030 | Z, Zk | 5 | UHSD |
Seminář / Seminar | Pullmann, M. | ||||
Seminář / Seminar | Lorenz, T. | ||||
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | C108 | Rákosník, J. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | C117 | Štaif, J. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 17:30 - 19:05 | C117 | Spurný, M. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | C117 | Jakubec, I. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | C108 | Jančík, D. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 15:50 - 17:25 | C108 | Kubů, E. | |
Seminář / Seminar | Kubů, E. Šouša, J. |
||||
Bakalářský seminář II - Ústav světových dějin | -/2, -/2 | AHS111017 | Z, Zk | 5 | USD |
Tradiční a moderní v evropském novověku | Po/Mon | 07:30 - 09:00 | P302B | Kubiš, K. | |
Spojené státy americké a Evropa ve 20. století | Po/Mon | 10:00 - 11:30 | P204 | Koura, J. | |
Dějiny jihovýchodní a východní Evropy v 19. a 20. století | Ne/Sun | 00:00 - 01:30 | Pelikán, J. | ||
Šlechta rakouské monarchie / Seminář lichtenštejnských studií / Dvory a aliance, státy a politici: střední a východní Evropa v letech 1550–1918 | Po/Mon | 14:10 - 15:40 | P306 | Županič, J. | |
Střední a východní Evropa v raném středověku / Východní a jihovýchodní Evropa ve středověku | Po/Mon | 10:50 - 12:20 | P306 | Picková, D. | |
Evropa ve 20. století: Politika a společnost / Komunistická hnutí, strany a režimy | Po/Mon | 15:50 - 17:20 | P302B | Vojtěchovský, O. | |
Stát a společnost raného a vrcholného středověku latinského Západu | Út/Tue | 12:30 - 14:00 | P306 | Drška, V. | |
Vybrané kapitoly z církevních dějin | Út/Tue | 15:50 - 17:20 | P306 | Suchánek, D. | |
Velmocenská politika ve světě 1917–1991 / Integrační proces v západní Evropě ve 20. století / Seminář lichtenštejnských studií | St/Wed | 12:30 - 14:00 | P306 | Horčička, V. | |
Zahraniční a koloniální politika velmocí v letech 1648-1914 | St/Wed | 14:10 - 15:40 | P306 | Skřivan, A. | |
Dějiny západní Evropy a USA v 19.-20. století / Dějiny Anglie (Velké Británie) a jejího impéria v 16.–20. století / Kulturní a sportovní dějiny Evropy a USA ve 20. století | St/Wed | 14:10 - 15:40 | P204 | Kovář, M. | |
Španělsko ve 20. století / Latinská Amerika ve 20. století / Velká Británie ve 20. století / Británie a Afrika ve 20. století | Čt/Thu | 10:50 - 12:20 | P204 | Soukup, J. | |
Hranice a identity v modernizující se Evropě | Čt/Thu | 12:30 - 14:00 | P302B | Klusáková, L. | |
Dějiny Blízkého a Středního východu v 19. a 20. století | Čt/Thu | 14:10 - 15:40 | P312 | Tumis, S. | |
Afrika v 19. století a v první polovině 20. století / Britské a francouzské impérium v 17.–20. století | Pá/Fri | 10:50 - 12:20 | P206 | Valkoun, J. | |
Dějiny střední a východní Evropy v 16.-20. století | Pá/Fri | 14:10 - 15:40 | P204 | Stellner, F. | |
Bakalářský seminář I pro Ústav českých dějin (Bc2 od 11/12) | |||||
VS Aristokraté, žoldnéři, vizionáři. Člověk v českých dějinách 1500-1650 I | -/2, -/2 | AHS111057 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P205 | Šedivá Koldinská, M. | |
VS České dějiny pozdního středověku: společnost, kultura, myšlení | -/2, -/2 | AHS111032 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:25 | P211 | Zilynská, B. | |
VS Česko-francouzský historický seminář | -/2, -/2 | AHS111033 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 09:10 - 10:45 | P201 | Nejedlý, M. Svátek, J. Žůrek, V. |
|
VS Československá společnost v soudobých dějinách | -/2, -/2 | AHS111051 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:25 | P208 | Randák, J. | |
VS Československo 1945-1992 a svět | -/2, -/2 | AHS111066 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P208 | Rychlík, J. | |
VS Češi a jejich sousedé | -/2, -/2 | AHS111055 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 10:50 - 12:25 | P205 | Michela, M. | |
VS Dějiny dějepisectví - soudobá česká historická kultura | -/2, -/2 | AHS111035 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P205 | Beneš, Z. | |
VS Dějiny jako mediální téma. Filmové, literární a publicistické obrazy raného novověku | -/2, -/2 | AHS111060 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | P205 | Šedivá Koldinská, M. | |
VS Dějiny medicíny a medicínského myšlení | -/2, -/2 | AHS111068 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 14:10 - 15:45 | P205 | Tinková, D. | |
VS Dějiny osídlení ve středověku | -/2, -/2 | AHS111036 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 09:10 - 10:45 | Centrum medievistických studií | Klápště, J. Žemlička, J. |
|
VS Dějiny vojenství od r. 1789 po současnost | -/2, -/2 | AHS111037 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:25 | P201 | Šedivý, I. | |
VS Didaktika dějepisu | -/2, -/2 | AHS111038 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:25 | P205 | Beneš, Z. | |
VS Koruna česká ve 14.–18. století, stát, společnost, kultura | -/2, -/2 | AHS111058 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P211 | Bobková, L. Zdichynec, J. |
|
VS Král a ti druzí (česká pozdněstředověká společnost, kultura) | -/2, -/2 | AHS111040 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:45 | P208 | Bobková, L. | |
VS Kulturní dějiny raného novověku | -/2, -/2 | AHS111056 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 17:30 - 19:05 | P205 | Holý, M. | |
VS Mezi ideologií a diskurzem: dějiny politického a sociálního myšlení jako historická disciplína | -/2, -/2 | AHS111064 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:45 | P205 | Kopeček, M. | |
VS Národ sobě 1818-1918 | -/2, -/2 | AHS111042 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Pokorná, M. | ||||
VS Obrazy minulosti | -/2, -/2 | AHS111054 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P409 | Činátl, K. | |
VS Osvícenství v českých zemích | -/2, -/2 | AHS111067 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P201 | Tinková, D. | |
VS Panovnický dvůr v předhusitském období. Každodenní život středověkého dvora a možnosti jeho výzkumu | -/2, -/2 | AHS111053 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 12:30 - 14:05 | P208 | Dvořáčková, D. Zelenka, J. |
|
VS Problémy české společnosti ve 20. století | -/2, -/2 | AHS111052 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | P208 | Čechurová, J. | |
VS Přemyslovská doba ve středoevropské dimenzi | -/2, -/2 | AHS111062 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 13:00 - 14:35 | Centrum medievistických studií | Žemlička, J. | |
VS Reálie, rituály a instituce barokní zbožnosti | -/2, -/2 | AHS111041 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:25 | P205 | Mikulec, J. | |
VS Řeholní život v pozdním středověku a raném novověku | -/2, -/2 | AHS111044 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P208 | Zdichynec, J. | |
VS Slavnosti, symboly a rituály v raném novověku | -/2, -/2 | AHS111063 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 15:50 - 17:25 | P205 | Holý, M. | |
VS Společnost v čes. zemích 1780-1938 | -/2, -/2 | AHS111045 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | P208 | Velek, L. | |
VS Všední den v memoárové literatuře | -/2, -/2 | AHS111047 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 14:10 - 15:45 | P208 | Hlavačka, M. | |
VS Vybrané problémy studia raného novověku I | -/2, -/2 | AHS111048 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 09:10 - 10:45 | P205 | Čechura, J. | |
VS Vybrané problémy studia raného novověku II | -/2, -/2 | AHS111049 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 10:50 - 12:25 | P205 | Čechura, J. | |
VS Vybrané problémy univerzitních dějin ve 14.-20. století | -/2, -/2 | AHS111050 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Svobodný, P. Zilynská, B. |
||||
PVP1: České dějiny (Bc1 od 11/12) | |||||
PVP 1 Česká koruna mezi středověkem a raným novověkem | 2/-, -/- | AHSV00623 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 09:10 - 10:45 | P201 | Bobková, L. Zdichynec, J. |
|
PVP 1 Československo a střední Evropa 1945-1992 | 2/-, -/- | AHSV00793 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 12:30 - 14:05 | P201 | Michela, M. Randák, J. Rychlík, J. |
|
PVP 1 Češi ve Spojených státech amerických 1848-1938 | 2/-, -/- | AHSV00736 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 17:30 - 19:05 | P201 | Hájková, D. | |
PVP 1 Dějiny podkarpatské Rusi 1918-1939 | 2/-, -/- | AHSV00674 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | P301 | Rychlík, J. | |
PVP 1 Dějiny Slovenska do roku 1918 | 2/-, -/- | AHSV00775 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 17:30 - 19:05 | P200 | Stehlík, M. | |
PVP 1 Dějiny Slovenska III. (1945-1992) | 2/-, -/- | AHSV00765 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 10:50 - 12:25 | P209 | Rychlík, J. | |
PVP 1 Dějiny vědeckého myšlení I | 2/-, -/- | AHSV00796 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Tinková, D. | ||||
PVP 1 Didaktika soudobých dějin | 2/-, -/- | AHSV00370 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 15:50 - 17:25 | P205 | Činátl, K. | |
PVP 1 Dissidents, Experts, Technocrats: Intellectual Roots of Post-Socialism in East Central Europe, 1969–2014 | 2/-, -/- | AHSV00767 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 12:30 - 14:05 | P200 | Kopeček, M. | |
PVP 1 Historická antropologie | 2/-, -/- | AHSV00781 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 09:10 - 10:45 | P301 | Beneš, Z. Činátl, K. Tinková, D. |
|
PVP 1 Jak psát dějiny? Styly historiografie | 2/-, -/- | AHSV00698 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 09:10 - 10:45 | P205 | Činátl, K. | |
PVP 1 Konstruování slovenského národního příběhu od 19. století po současnost | 2/-, -/- | AHSV00769 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 14:10 - 15:45 | P208 | Michela, M. | |
PVP 1 Medievisté a středověký člověk | 2/-, -/- | AHSV00724 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 10:50 - 12:25 | P200 | Bažant, V. Nejedlý, M. |
|
PVP 1 Minulé budoucnosti. Četba a interpretace utopických vizí budoucnosti od osvícenství po perestrojku (zároveň pro magisterské studenty) | 2/-, -/- | AHSV00771 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 09:10 - 10:45 | P423 | Randák, J. | |
PVP 1 Mistr Jan Hus – historická postava v roce 600. výročí své smrti | 2/-, -/- | AHSV00740 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 15:50 - 17:25 | P201 | Zilynská, B. | |
PVP 1 Od perzekuce k rehabilitacím a vyznamenáním. O politicky motivované perzekuci v Československu 1948 - 1992 a dále | 2/-, -/- | AHSV00789 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Pá/Fri | 09:10 - 10:45 | P201 | Cuhra, J. | |
PVP 1 Paleografie a diplomatika raného novověku. Propedeutika I | 2/-, -/- | AHSV00689 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Ebelová, I. | ||||
PVP 1 Paleografie moderních dějin - četba textů I | 2/-, -/- | AHSV00104 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 14:10 - 15:45 | P201 | Velek, L. | |
PVP 1 Památková péče v českých zemích | 2/-, -/- | AHSV00734 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 17:30 - 19:05 | P200 | Bolom, S. | |
PVP 1 Sex na jihočeském venkově v raném novověku | 2/-, -/- | AHSV00726 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 15:50 - 17:25 | P200 | Čechura, J. | |
PVP 1 Smrt a posmrtný úděl duší v době baroka | 2/-, -/- | AHSV00730 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 09:10 - 10:45 | P131 | Mikulec, J. | |
PVP 1 Současná česká a francouzská historiografie v komparativní perspektivě I | 2/-, -/- | AHSV00783 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 10:50 - 12:25 | P201 | Nejedlý, M. Svátek, J. Vejrychová, V. Žůrek, V. |
|
PVP 1 Soudobé dějiny českých zemí. Metody, koncepty, ideje | 2/-, -/- | AHSV00773 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 17:30 - 19:05 | P201 | Fapšo, M. Randák, J. |
|
PVP 1 Tajné a diskrétní společnosti v českých zemích | 2/-, -/- | AHSV00732 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 14:10 - 15:45 | P200 | Čechurová, J. | |
PVP 1 Válčí lidé lépe než šimpanzi? K antropologickým, kulturním a sociálním aspektům války a válčení | 2/-, -/- | AHSV00738 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 14:10 - 15:45 | P301 | Šedivý, I. | |
PVP2: Světové dějiny (Bc1 od 11/12) | |||||
PVP 2 Dějiny papežství | 2/-, -/- | AHSV10073 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 15:50 - 17:20 | P209 | Suchánek, D. | |
PVP 2 Dějiny Ruského impéria a Sovětského svazu ve 20. století | 2/-, -/- | AHSV10101 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | Pá/Fri | 09:10 - 10:45 | P301 | Stellner, F. | |
PVP 2 Dějiny sovětského Ruska (Sovětského svazu) I (1917-1941/45) | 2/-, -/- | AHSV10818 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 17:30 - 19:00 | P301 | Tumis, S. | |
PVP 2 Moderní dějiny Černé Hory | 2/-, -/- | AHSV10824 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 10:50 - 12:20 | P301 | Vojtěchovský, O. | |
PVP 2 Novověká paleografie pro historiky | 2/-, -/- | AHSV10107 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 10:50 - 11:35 | P306 | Županič, J. | |
PVP 2 Renesanční Florencie: město podnikatelů, umělců a mecenášů | 2/-, -/- | AHSV10814 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 12:30 - 14:00 | P301 | Picková, D. | |
PVP 2 Středověké Livonsko: země na "konci světa"? | 2/-, -/- | AHSV10811 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | Pá/Fri | 10:50 - 12:20 | P209 | Smrž, P. | |
PVP3: Hospodářské a sociální dějiny (Bc1 od 11/12) | |||||
PVP 3 - Průběh industrializace v českých zemích | 2/-, -/- | AHSV20136 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | C117 | Efmertová, M. | |
PVP 3 - Koncepty středoevropské hospodářské integrace v meziválečném období | 2/-, -/- | AHSV20172 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 15:50 - 17:25 | C117 | Jančík, D. | |
PVP 3 - Formy akumulace finančních prostředků a úvěrové zdroje českého podnikání v 19. a první polovině 20. století | 2/-, -/- | AHSV20174 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 12:30 - 14:05 | C117 | Hájek, J. | |
PVP 3 - Město jako fenomén materiální kultury. Materiální kontext sídel, veřejný prostor a jeho hranice, jazyk architektury a urbanismu | 2/-, -/- | AHSV20176 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 12:30 - 14:05 | C049 | Burgerová, L. | |
PVP 3 - Proměny českého družstevnictví po roce 1945 | 2/-, -/- | AHSV20178 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 17:30 - 19:05 | C212 | Slavíček, J. | |
PVP 3 - Regionální hospodářství ve 30. letech 20. století a význam reklamy v regionální obchodní síti | 2/-, -/- | AHSV20180 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 14:10 - 15:45 | C117 | Trousilová, J. | |
PVP 3 - Pivo, cukr a mouka parní silou: kapitola z dějin českého potravinářského průmyslu | 2/-, -/- | AHSV20182 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 09:10 - 10:45 | C117 | Holovský, J. Horáček, M. Mašková Janotová, Š. |
|
PVP 3 - Vybrané kapitoly k českým a československým zájmům v Orientu 1880-1960 | 2/-, -/- | AHSV20184 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 17:30 - 19:05 | C117 | Jůnová Macková, A. | |
PVP 3 - Ženská práce v době modernizace | 2/-, -/- | AHSV20200 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 17:30 - 19:05 | C117 | Bahenská, M. | |
PVP 3 - Konceptuální variace: událost – zkušenost – paměť | 2/-, -/- | AHSV20204 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 15:50 - 17:25 | C117 | Fapšo, M. Mrňka, J. |
|
PVP 3 - "Dělal jsem jen to, co mělo význam“. Performativní utváření historické sociální reality | 2/-, -/- | AHSV20208 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 15:50 - 17:25 | C117 | Šima, K. | |
PVP 3 - Socialistický management v Československu - konflikty a incidence 1956 až 1989 | 2/-, -/- | AHSV20210 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 09:10 - 10:45 | C117 | Vilímek, T. | |
PVP 3 - České školství jako nástroj socializace mládeže v dlouhém 19. století | 2/-, -/- | AHSV20212 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 12:30 - 14:05 | C117 | Vošahlíková, P. | |
PVP 3 - Conditions of Democracy in Interwar Central and Eastern Europe | 2/-, -/- | AHSV20216 | Kv | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 09:10 - 10:45 | C117 | Lorenz, T. | |
PVP 3 - The matter. City as the phenomenon of the material culture. Cities, public spaces and the language of the urbanism and architecture | 2/-, -/- | AHSV20220 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 14:10 - 15:45 | C17 | Burgerová, L. |