Název předmětu | Rozsah | Kód(y) SIS | Atest | Kredity | ZS |
Forma výuky | Den | Čas | Místnost | Odkaz | Vyučující |
Historie Bc2 (od 2011) | |||||
HS - Povinné předměty doporučené pro 1. ročník (Bc2 od 11/12) | |||||
České středověké dějiny (do počátku 16. století) B | 2/2, 2/2 | AHS222006 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 09:10 - 10:40 | P200 | Žemlička, J. | |
Dějiny pravěku | 2/-, -/- | AHS222003 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 09:10 - 10:40 | P200 | ||
Dějiny starověku | 2/-, 2/- | AHS222004 | Zk | 5 | USD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 09:10 - 10:40 | P301 | Marek, V. Prchlík, I. Souček, J. |
|
Pomocné vědy historické | 1/1, 1/1 | AHS222002 | Z+Zk | 5 | USD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 08:20 - 09:05 | P200 | Dobeš, J. Ebelová, I. Holá, M. Šouša, J. Woitschová, K. |
|
Seminář / Seminar | Po/Mon | 07:30 - 08:15 | P200 | Holá, M. | |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 08:20 - 09:05 | P200 | Holá, M. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 08:20 - 09:05 | P200 | Woitschová, K. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 07:30 - 08:15 | P200 | Ebelová, I. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 07:30 - 08:15 | P209 | Dobeš, J. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 08:20 - 09:05 | P209 | Pátková, H. | |
Světové středověké dějiny (do počátku 16. století) B | 2/-, 2/- | AHS222007 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 12:30 - 14:00 | P301 | Drška, V. Picková, D. Suchánek, D. |
|
Úvod do studia historie | -/2, -/2 | AHS222001 | Z, Zk | 4 | USD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:40 | P302B | Ira, J. Janáč, J. |
|
Seminář / Seminar | Út/Tue | 10:50 - 12:20 | P208 | Čechurová, J. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:00 | P201 | Jančík, D. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 14:10 - 15:40 | P201 | Zilynská, B. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 10:50 - 12:20 | P302A | Vojtěchovský, O. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 17:30 - 19:00 | P200 | Šedivý, I. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:20 | P306 | Drška, V. Picková, D. Suchánek, D. |
|
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:00 | P201 | Kubů, E. | |
HS - Povinné předměty doporučené pro 2. ročník (Bc2 od 11/12) | |||||
Bakalářský seminář - Ústav světových dějin | -/2, -/2 | AHS222012 | Z, Zk | 5 | USD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 14:10 - 15:40 | P302A | Pelikán, J. | |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 14:10 - 15:40 | P306 | Županič, J. | |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 15:50 - 17:20 | P302B | Vojtěchovský, O. | |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 15:50 - 17:20 | P306 | Picková, D. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:00 | P306 | Drška, V. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:20 | P306 | Suchánek, D. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 10:50 - 12:20 | P204 | Kovář, M. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 10:50 - 12:20 | P314 | Tumis, S. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:00 | P306 | Horčička, V. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:00 | P204 | Koura, J. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:40 | P306 | Skřivan, A. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 09:10 - 10:40 | P204 | Soukup, J. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 14:10 - 15:40 | P302B | Klusáková, L. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 07:30 - 09:00 | P206 | Valkoun, J. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 08:20 - 09:05 | P204 | Stellner, F. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 14:00 - 14:45 | P204 | Stellner, F. | |
České raně novověké dějiny (od počátku 16. do konce 18. století) B | 2/-, 2/- | AHS222008 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 14:10 - 15:40 | P200 | Čechura, J. | |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 10:50 - 12:20 | P200 | Šedivá Koldinská, M. | |
Hospodářské dějiny (od poloviny 18. stol. do roku 1945) | 2/-, 2/- | AHS222010 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 15:50 - 17:20 | P301 | Jakubec, I. Jančík, D. Kubů, E. |
|
Sociální dějiny (od poloviny 18. stol. do roku 1945) | 2/-, 2/- | AHS222011 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 09:10 - 10:40 | P301 | Pullmann, M. Rákosník, J. Štaif, J. |
|
Světové novověké dějiny (od počátku 16. století do roku 1918) B | 2/-, 2/- | AHS222009 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 12:30 - 14:00 | P301 | Skřivan, A. | |
HS - Povinné předměty doporučené pro 3. ročník (Bc2 od 11/12) | |||||
České moderní a soudobé dějiny (od konce 18. století do současnosti) B | 2/-, 2/- | AHS222014 | Zk | 4 | UCD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 09:10 - 10:40 | P200 | Hlavačka, M. | |
Historiografie B | 1/1, 1/1 | AHS222013 | Zk | 5 | UCD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 17:30 - 19:00 | P301 | Pullmann, M. | |
Přednáška / Lecture | Út/Tue | 15:50 - 17:20 | P200 | Činátl, K. | |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 10:50 - 12:20 | P200 | Beneš, Z. | |
Přednáška / Lecture | Čt/Thu | 12:30 - 14:00 | P209 | Drška, V. Picková, D. Suchánek, D. |
|
Hospodářské a sociální dějiny (od roku 1945 do současnosti) | 2/-, 2/- | AHS222016 | Zk | 4 | UHSD |
Přednáška / Lecture | Po/Mon | 14:10 - 15:40 | P301 | Pullmann, M. Rákosník, J. Spurný, M. |
|
Světové nejnovější dějiny (od roku 1918 do současnosti) B | 2/-, 2/- | AHS222015 | Zk | 4 | USD |
Přednáška / Lecture | St/Wed | 12:30 - 14:00 | P301 | Kovář, M. | |
HS - PVP1: Seminář k českým dějinám (Bc2 od 11/12) | |||||
PVP 1 Seminář k českým moderním a soudobým dějinám (od konce 18. stol. do souč.) | -/2, -/2 | AHS222020 | Z, Z | 3 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:00 | P200 | Čechurová, J. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 17:30 - 19:00 | P201 | Michela, M. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 15:50 - 17:20 | P200 | Pokorná, M. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 07:30 - 09:00 | P201 | Randák, J. | |
PVP 1 Seminář k českým raně novověkým dějinám (od poč. 16. do konce 18. stol.) | -/2, -/2 | AHS222019 | Z, Z | 3 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 09:10 - 10:40 | P201 | Hrbek, J. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 07:30 - 09:00 | P201 | Zdichynec, J. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:00 | P200 | Holý, M. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:40 | P200 | Holý, M. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 12:30 - 14:00 | P201 | Zdichynec, J. | |
PVP 1 Seminář k českým středověkým dějinám (do počátku 16. století) | -/2, -/2 | AHS222018 | Z, Z | 3 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 14:10 - 15:40 | P201 | Zilynská, B. | |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 15:50 - 17:20 | P201 | Zilynská, B. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 10:50 - 12:20 | P200 | Nejedlý, M. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 14:10 - 15:40 | P201 | Doležalová, E. | |
HS - PVP2: Seminář ke světovým dějinám (Bc2 od 11/12) | |||||
PVP 2 Seminář ke světovým nejnovějším dějinám (od roku 1918 do součastnosti) | -/2, -/2 | AHS222023 | Z, Z | 3 | USD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 07:30 - 09:00 | P209 | Koura, J. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:40 | P301 | Geaney, K. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:00 | P302A | Vojtěchovský, O. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:20 | P301 | Kotrman, V. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 15:50 - 17:20 | P302A | Koura, P. | |
PVP 2 Seminář ke světovým novověkým dějinám (od počátku 16. století do roku 1918) | -/2, -/2 | AHS222022 | Z, Z | 3 | USD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 10:50 - 12:20 | P302A | Županič, J. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 17:30 - 19:00 | P302A | Ira, J. Janáč, J. |
|
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:00 | P302A | Valkoun, J. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 14:10 - 15:40 | P301 | Valkoun, J. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 10:50 - 12:20 | P302A | Stellner, F. | |
PVP 2 Seminář ke světovým středověkým dějinám (do počátku 16. století) | -/2, -/2 | AHS222021 | Z, Z | 3 | USD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:40 | P209 | Drška, V. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 10:50 - 12:20 | P201 | Drška, V. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 07:30 - 09:00 | P209 | Smrž, P. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 09:10 - 10:40 | P209 | Smrž, P. | |
HS - PVP3: Seminář k hospodářským a sociálním dějinám (Bc2 od 11/12) | |||||
PVP 3 Seminář k hospodářským a sociálním dějinám (od 1945 do současnosti) | -/2, -/2 | AHS222026 | Z, Z | 3 | UHSD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 14:10 - 15:40 | C117 | Spurný, M. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:20 | C117 | Spurný, M. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 09:10 - 10:40 | C117 | Kolář, J. | |
PVP 3 Seminář k hospodářským dějinám (od poloviny 18. stol. do roku 1945) | -/2, -/2 | AHS222024 | Z, Z | 3 | UHSD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 10:50 - 12:20 | C117 | Jančík, D. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 15:50 - 17:20 | C105 | Jakubec, I. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:00 | C117 | Štolleová, B. | |
PVP 3 Seminář k sociálním dějinám (od poloviny 18. stol. do roku 1945) | -/2, -/2 | AHS222025 | Z, Z | 3 | UHSD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 12:30 - 14:00 | C105 | Bernášek, B. Rákosník, J. |
|
Seminář / Seminar | Po/Mon | 15:50 - 17:20 | C117 | Bernášek, B. Rákosník, J. |
|
Seminář / Seminar | Út/Tue | 07:30 - 09:00 | C105 | Rákosník, J. | |
HS - PVP4: Bakalářský seminář (Bc2 od 11/12) | |||||
Bakalářský seminář - Ústav hospodářských a sociálních dějin | -/2, -/2 | AHS222028 | Z, Zk | 5 | UHSD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:40 | C117 | Štaif, J. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:40 | C108 | Rákosník, J. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:00 | C108 | Jakubec, I. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:40 | C108 | Jančík, D. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 17:30 - 19:00 | C105 | Pullmann, M. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 09:10 - 10:40 | C108 | Spurný, M. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 15:50 - 17:20 | C108 | Kubů, E. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 17:30 - 19:00 | C117 | Lorenz, T. | |
Bakalářský seminář - Ústav světových dějin | -/2, -/2 | AHS222012 | Z, Zk | 5 | USD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 14:10 - 15:40 | P302A | Pelikán, J. | |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 14:10 - 15:40 | P306 | Županič, J. | |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 15:50 - 17:20 | P302B | Vojtěchovský, O. | |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 15:50 - 17:20 | P306 | Picková, D. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:00 | P306 | Drška, V. | |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:20 | P306 | Suchánek, D. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 10:50 - 12:20 | P204 | Kovář, M. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 10:50 - 12:20 | P314 | Tumis, S. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:00 | P306 | Horčička, V. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:00 | P204 | Koura, J. | |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:40 | P306 | Skřivan, A. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 09:10 - 10:40 | P204 | Soukup, J. | |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 14:10 - 15:40 | P302B | Klusáková, L. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 07:30 - 09:00 | P206 | Valkoun, J. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 08:20 - 09:05 | P204 | Stellner, F. | |
Seminář / Seminar | Pá/Fri | 14:00 - 14:45 | P204 | Stellner, F. | |
Bakalářský seminář I pro Ústav českých dějin (Bc2 od 11/12) | |||||
VS Aristokraté, žoldnéři, vizionáři. Člověk v českých dějinách 1500-1650 I | -/2, -/2 | AHS111057 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 09:10 - 10:40 | P205 | Šedivá Koldinská, M. | |
VS Aristokraté, žoldnéři, vizionáři. Člověk v českých dějinách 1500-1650 II | -/2, -/2 | AHS111059 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:00 | P205 | Šedivá Koldinská, M. | |
VS České dějiny pozdního středověku: společnost, kultura, myšlení | -/2, -/2 | AHS111032 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:20 | P211 | Zilynská, B. | |
VS Česko-francouzský historický seminář | -/2, -/2 | AHS111033 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 09:10 - 10:40 | P201 | Nejedlý, M. Svátek, J. Žůrek, V. |
|
VS Československá společnost v soudobých dějinách | -/2, -/2 | AHS111051 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:20 | P208 | Randák, J. | |
VS Československo v letech 1945-1992 | -/2, -/2 | AHS111034 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 09:10 - 10:40 | P208 | Rychlík, J. | |
VS Češi a jejich sousedé | -/2, -/2 | AHS111055 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:00 | P208 | Michela, M. | |
VS Dějiny dějepisectví - soudobá česká historická kultura | -/2, -/2 | AHS111035 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:00 | P205 | Beneš, Z. | |
VS Dějiny jako mediální téma. Filmové, literární a publicistické obrazy raného novověku | -/2, -/2 | AHS111060 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:00 | P205 | Šedivá Koldinská, M. | |
VS Dějiny osídlení ve středověku | -/2, -/2 | AHS111036 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Klápště, J. Žemlička, J. |
||||
VS Dějiny vojenství od r. 1789 po současnost | -/2, -/2 | AHS111037 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 12:30 - 14:00 | P201 | Šedivý, I. | |
VS Didaktika dějepisu | -/2, -/2 | AHS111038 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 15:50 - 17:20 | P205 | Beneš, Z. | |
VS Korespondence - možnosti a meze historických pramenů | -/2, -/2 | AHS111039 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:40 | P208 | Pokorná, M. | |
VS Koruna česká ve 14.–18. století, stát, společnost, kultura | -/2, -/2 | AHS111058 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 12:30 - 14:00 | P211 | Bobková, L. Zdichynec, J. |
|
VS Král a ti druzí (česká pozdněstředověká společnost, kultura) | -/2, -/2 | AHS111040 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 10:50 - 12:20 | P211 | Bobková, L. | |
VS Kulturní dějiny raného novověku | -/2, -/2 | AHS111056 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 17:30 - 19:00 | P205 | Holý, M. | |
VS Národ sobě 1818-1918 | -/2, -/2 | AHS111042 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 09:10 - 10:40 | P208 | Pokorná, M. | |
VS Obrazy minulosti | -/2, -/2 | AHS111054 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 12:30 - 14:00 | P409 | Činátl, K. | |
VS Panovnický dvůr v předhusitském období. Každodenní život středověkého dvora a možnosti jeho výzkumu | -/2, -/2 | AHS111053 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 14:10 - 15:40 | P211 | Dvořáčková, D. Zelenka, J. |
|
VS Problémy české společnosti ve 20. století | -/2, -/2 | AHS111052 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 09:10 - 10:40 | P208 | Čechurová, J. | |
VS Promýšlet (post-)socialismus. Seminář intelektuálních a sociálně kulturních dějin po r. 1945 | -/2, -/2 | AHS111061 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 14:10 - 15:40 | P205 | Kopeček, M. | |
VS Přemyslovská doba ve středoevropské dimenzi | -/2, -/2 | AHS111062 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Žemlička, J. | ||||
VS Reálie, rituály a instituce barokní zbožnosti | -/2, -/2 | AHS111041 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 10:50 - 12:20 | P205 | Mikulec, J. | |
VS Řeholní život v pozdním středověku a raném novověku | -/2, -/2 | AHS111044 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 10:50 - 12:20 | P205 | Zdichynec, J. | |
VS Slavnosti, symboly a rituály v raném novověku | -/2, -/2 | AHS111063 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 15:50 - 17:20 | P205 | Holý, M. | |
VS Společnost v čes. zemích 1780-1938 | -/2, -/2 | AHS111045 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Čt/Thu | 14:10 - 15:40 | P208 | Velek, L. | |
VS Velké dějiny v malém prostoru. Česko-rakouské pomezí ve 20. století | -/2, -/2 | AHS111046 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | St/Wed | 09:10 - 10:40 | Děkanova pracovna, P101 | Stehlík, M. | |
VS Všední den v memoárové literatuře | -/2, -/2 | AHS111047 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 14:10 - 15:40 | P208 | Hlavačka, M. | |
VS Vybrané problémy studia raného novověku I | -/2, -/2 | AHS111048 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 09:10 - 10:40 | P205 | Čechura, J. | |
VS Vybrané problémy studia raného novověku II | -/2, -/2 | AHS111049 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Po/Mon | 10:50 - 12:20 | P205 | Čechura, J. | |
VS Vybrané problémy univerzitních dějin ve 14.-20. století | -/2, -/2 | AHS111050 | Z, Zk | 5 | UCD |
Seminář / Seminar | Út/Tue | 17:30 - 19:00 | P211 | Svobodný, P. Zilynská, B. |